FIMER X175 İnverter Tamiri Hakkında..

Başlatan sezar, 17 Ağustos 2014, 22:33:56

sezar

Evde Şahsi İşlerimi Görmek İçin Aldığım Ve 3 Yıldır Sorunsuz Kullanmakta Olduğum İnverter Diğer Adı İle Dijital Kaynak Motorumu Bundan 1 Ay Önce  Temizlemek İçin Söktüm Balkonda Temizlerken 4. Kattan Betona Çakıldı Elektronik Kart  :o
Geçen Cuma Yenisini Sordum Uçmuş Fiyatlar,Garantiye Verecektim 6 yıl garantili ama servis neden söktün diyor.Çıkardığı fiyat gerçekten şaşırtıcı idi,gerekli parçaları internetten araştırdım 65 tl tutuyor,servis 3 katı fiyat çıkardı inat ettim vermeyeceğim onu servise ben tamir edeceğimde :D
Önümü Kesen Ufak Bir Detay var servise bile sordum sölemediler parçaların adlarını..
Aslında kopan parçaları sakladımda çocuklar almış koyduğum yerden maalesef..Arkadaşlar sizlerden isteğim bu 2 kondansatörün sarı ile çizilmiş alanda olması gereken parçaların değerlerini nasıl öğreneceğim ?

Kırmızı çizgi ile işaretlenmiş alan içindeki bakır sargı transistör ve kondansatörü temin ettim sarı alan içindeki 2 adet büyük boy kondansatörün değerlerini bilmediğim için alamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

seron

sezar abi kopan parçaları bulamadın mı?

bu arada kondansatörleri ASLA TERS BAĞLAMA!

endorfin

Alıntı yapılan: seron - 18 Ağustos 2014, 14:58:20sezar abi kopan parçaları bulamadın mı?

Yoksa Allah gostermesin komsular yeni yilin geldiyini sanirlar :D

sezar

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 18 Ağustos 2014, 00:53:52470uF 400 volt takabilirsin, yönlerine dikkat edin ama...
Teşekkür ederim bunları takıp deneyeceğim ;)
[mergedate]1408382939[/mergedate]
Alıntı yapılan: seron - 18 Ağustos 2014, 14:58:20sezar abi kopan parçaları bulamadın mı?

Yok bulamadım kardeşim :(
Ters bağlayınca patlıyorlar bir defa yaşadım :D

serkan_48

Bunlar yüksek kapasiteli ve yüksek voltajlı daha kötü patlıyolar :(

endorfin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın