Yazıcım Hiç Bir Şey Çıkarmıyor!

Başlatan minimalite24, 09 Ağustos 2014, 20:30:09

minimalite24

Herkese Merhabalar.Paketi açılmış ama kullanılmamış bir Epson staylus sx130 aldım.Kullanma klavuzunu tek tek takip ettim denilen her şeyi yaptım.Kartuş kapağını falan açtım... bir şey yazdırdıgımda hiç siyah renk çıkmıyor ya da hiç bir şey çımıyor boş çıkıyor.Ama pcden baktığımda kartuşlar dolu gözüküyor...
Not: :'( Lütfen yardim edin..!
[mergedate]1407604962[/mergedate]
Yeni bir şey keşfettim.Pcb felan çıkarmaya çalıştım 4-5 kez sayfa boş çıktığı halde pc de karuş boşalmak üzere %15 gibi bir şey kalmış
Yardımm
[mergedate]1407605125[/mergedate]
ve son bir şey şimdi bir fotograf cıkarttım garip çizgiler çıktı ve kartuş bitti
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

Adnancoskun

yazıcı injekt yani püskürtmeli ise , boya kurumuş olabilir mi?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

minimalite24

evet yazıcı mürekkep püskürtmeli ve boya kurumuş olabilir ama neden bu kadar fazla yakıyor?

ve 1 tane çizgili çizgili kağıt çıkarmayı başarabildim
ve 4 karuştan 2 tanesi (siyah eflatun)bitti... ve ilk düzgün çıkarmada

resim1
resim2

orienbaris

Dostum püskürtmeli yazıcıların kartuşları yazıcı üzerinde varolan eeprom ile takip edilir. Bitmiş bir kartusu parçalayıp içerisine baktığında sünger tarzı bir materyale emdirilmiş mürekkep olduğunu ve mürekkep miktarını kontrol eden bir dahili sistemin mevcut olmadığını göreceksin. Üreticiler kartuşun kaç safya belgeyi yada resmi vs hangi kalitede basacak sorusunun yanıtını eeproma yazıyorlar. Bunu kartuş belleği ile gerçekleştiriyorlar. Böylece kartuş yazıcıya kullanım miktarını sayı olarak bildiriyor ve yazıcı da kartuşa bir doluluk oranı belirliyor. Pc de kartuş sana boş görünüyor. Gelelim pcb yazdırmaya; pcb kagıt gibi mürekkebi emmedi için yacıdan baskı çıkarken mürekkep içeride bir yerlerde ya bulaşıyor yada boşa akıp gidiyor. Sonuçta baskı olmuyor. Çünkü püskürtülen mürekkep pcb'ye işlememis olutor. Sana önerim yazıcının modeline uygun eeprom reset işlemini uygulaman. Birde kartuş temizliği kafa hizalama yapman. Sorunun çözülmezse teknik servis. Pcb içinde lazer yazıcı öneririm.

yolgezer

murekkep yakmak nedir ya:-)
dostum uzun zaman kullanmazsan murekkep yogunlasir ve cabuk biter. sen, murekkep puskurttufgune dua et. pcb murekkep puskurtmeli ile yapilmasz zaten. murekkepp puskurtmelinin murekkebini asit kaldirir,

minimalite24

o yazıcıyıda gönderdim.yerine indirimde olan brother hl-1111 aldım ama iyi değil hp tadı veremez
bir süre kullandıktan sonra soluk çıkarmaya başladı.pcb basma desen REZALET oldu.ilk aldığımda pcb yi sapasağlam çıkarmamı sağlıyordu.
aslında bu yazıcıyı almak istemiyordum.hp 1102 alacaktım almaya karar verdiğim hafta 170 tl idi.diğer hafta gittim 290 tl olmustu ben de öneri üzerine hl-1111 i 205 tl ye aldım...VE PİŞMANIM

yolgezer

minimalite24

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın