Internete bağlandı ama girmiyor.

Başlatan ApoAtes, 25 Haziran 2014, 10:37:45

ApoAtes

Selamun aleykum.
Pc internete bağlandı mükemmel derece de çekiyor gösteriyor(kablosuz). Bilgisayarın internetini sınırlarıdiklari icin sadece outlookdan mail alıp gönderebiliyorum. Bu sınırlamayi nasil kaldirabilirim bilgisi olan var mıdır?

YunusGür

Kablosuz simgesinde ünlem işareti var mı ?
[IMG]http://i.imgur.com/ht9hX0n.png[/img]
Resimdeki gibi bir durum varsa modemin ADSL kablosunu kontrol et.

ApoAtes

Hayır yok. İnternet'e bağlantısında sorun yok. Sadece internetim sanırım modem arayüzünden erişim sınırı altında çalışıyor. Bu modeme bir kaç bilgisayar bağlı fakat sadece bir tanesinde sınır ayarlı. winxp

serkan_48

Dostum merhabalar.

Şimdi ağ işi çok karışıktır.

1- Öncelikle siz internete ne ile giriyorsunuz. Windows kurulu bir bilgisayarmı linux mu android yüklü bir telefon tabletmi veya başka bir ünitemi?

2- Ağa bağlandığınız sistem bir router üzerinden mi firewall mı yoksa direkt modemden mi bağlısınız ?

3- Eğer firewall yada router modem ise bu modemin yada routerin arayüzüne girebiliyormusunuz ?

Sınırlamayı aşabilmeniz için bir iki tavsiyede bulunabilirim ama üstteki sorulara cevap verirseniz sevinirim.

kolay gelsin.

orienbaris

Dostum pc şahsi sana ait pc  ise bağlandığın ağı kontrol eden bir server yazılı olabilir. mesela fortiguard gibi. Hal bu ise yönetici şifresini edinmeden firewall'u aşamazsın boşuna enerjini harcama. Sistemi hacklemen lazım uzun iş. Yok şahsi değilde şirket pc ise o zamanda yine pc yönetim şablonlarındaki kullanıcı kısıtını kaldırman gerekir ki bunun icinde admin oturumu açmalısın. Zaten onunda şifresi vardır. Yani yine bir şifreye ihtiyacın olacak. Yok ben kafayı taktım illaki saldıracağım dersen pc'yi usb yada cd ile başlatıp sifre kırma işlemi yapmalısın. Bu şekilde admin oturumu açıp sınırlandırmaları kaldırabilirsin. Hayır bu seçenekte uymadı pc de ağ da benim dersen servis sağlayıcı ile görüş derim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın