0,22 ohm bulamıyorum

Başlatan mehmet254, 12 Haziran 2014, 00:14:42

mehmet254

devremde kullanacağım 0,22 ohm bulamıyorum,iki üç direnç parelel  bağlayarak  denedim,net 0,22  bulamadım,pratik çözümünü  bilen arkadaşların desteğini bekliyorum.

serkan_48

0.22 ohm çok kritik olmasa gerek yukarıdaki öneriyi denemeni öneririm.

Ayrıca nerde nasıl kullandığını yazarsan üzerinden ne kadar güç geçecek ne amaçlı kullanılacağını belirtirsen olur olmaz önerilerimizi söyleyebiliriz. Anfi çıkışında güç transistörünün sonuna filanmı takacaksın?

mehmet254

hocam 9 volttan sonra ferrit kömüre sarım yapacağım,ama araya 0,22 ohm istiyor,deneme yaparak yakın omajlar yakaladım fakat devre cevap vermedi,sanırım 0,22 ohm  net bulamazsam bu devre çok sürünecek,paralel direnç bağlantıları ile buluna biliyormuş  ama ben beceremedim,   bu tip proğramlar var indirdim çalıştıramadım.

smps

yer problemin yoksa 10 tane  2.2r paralel bağla izmirdeysen gel bizim dukkada olcakti.vereyim gondereyim dicemde direnci nasıl.gönderebilirim :)

mehmet254

tamam hocam ben izmirde ikamet ediyorum zaten,iş yeri nerede çankaya onur iş hanları var ben gelirim yada dayım gelir alırlar ,birazda  malzeme ihtiyacım var zaten çok iyi olur. yani ücreti karşılığında...

serkan_48

Şansa bak piyango bileti alsan sana çıkacakmış o kadar ilden aynı ilde çıktınız bakıyormuşsunuz komşu çıkıyormusunuz :D artık bişey demiyorum :D

smps

olabilir izmir okadarda buyuk biyer degil aslında ben bakiyim yarin dukkana komsularada sorayım.emin.olalım.yani :)
ama buyuk ihtimal olması lazım bugun.işe gitmedim malum. ;)karne alcam
bu arada kaç watt olcak direnç

mehmet254

smps

sabah dukkana gitince bakiyim varsa yazarim gelirsin ona gore yoksa bosu bosuna gelmediye soyliyom :)

hala lazımsa pazartesi gel çankaya 1onur çarşısına emre elektronikteyim ben 0.22 r 1w var sadece :)

mehmet254

tamam pazartesi değilde hafta içi uğrayıp almam lazım,kondasatör trimpot falanda lazımdı, 1.onurda  emre elektronik,daha  evvel çok girip çıktım,parça sordum trafo falan almıştım,teşekkür ederim görüşmek üzere

smps

önemli değil ozaman hafta içi bekliyorum ben olmayabilirim ama smps dersen tanımazlar zaten depoda olabilirim :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın