pcbway

Elektronikte çok yetersizim yardım edebilir misiniz?

Başlatan Mekatronik0520, 10 Haziran 2014, 16:51:17

Mekatronik0520

elektronikte çok yeniyim mühendislik okumama ragmen malesef elektronikte çok yetersizim . yardım edebilecek tecrübeli arkadaslar eminim vardır yardımlarınızı bekliyorm .

memleket

Elektroniğin bir çok dalı vardır, hangi dalında yardım almak istiyorsun?

smps

sanırım bitirme projen var ve bu konuda yardım isteyeceksin birazdaha detay vermen lazım

seron

elektronik dalında gerekli birçok bilgi verilse de bazı üniversiteler, hocalar, ya da öğrenciler kaliteli öğrenme açısından gerek dersi veren kurumda yetersiz bilgi sunulması gerekse uygulamalara az yer verilmesi nedeniye; bazen de yeni başlayan öğrencilerin sıfır bilgiyle başlamasına rağmen konuların hızlı ilerllemesi bakımından yetersiz kalabilmektedir.

bu nedenle size yapabileceğimiz en iyi yardım okula bağlı kalmadan, kitaplar ve internet dökümanlarından hırsa merakla okumak, sormak, araştırmak ve örnek uygulamalarla kendinizi geliştirmek tavsiyesi yolunda olacaktır. şayet yetenekli ve azimli iseniz belirttiğim tavsiye ile çok yollar katedebilirsiniz.

sabır, azim, çalışmak...

kolay gelsin...
Ceryanlı devreler olarak prensibim: Az iş, çok laf! O kadar!
Ayrıca şunu unutmayın, atasözüdür, oylarınız damlaya damlaya... Dağdan kestim kereste.

t.t

elektrik elektronik denince öğrenilecek bir durum değil merak ve istek gerekir insanın içinde bir araştırma ruhu  gerekir eğer merakınız yoksa bu işe başlamayın zaten meraklıysanız çoktan araştırmalara başlamış olmanız gerekirdi bence üniversitede insanlar istediği merak duyduğu bölümü okumalı sırf iş garantisi ücreti vs vs ile istemediği bir bölümü okumamalı ne yazık ki Türkiye'de insanlar üniversiteler de kişinin ilgi alanı olmadığı ve dersleri ve bilgiyi umursamadığı insanlarla dolu azıcık ilgisi olanla hariç zaten onlar hazır bilgi arıyor

smps

benim çalıştığım yere o kadar üniversiteli arkadaş geliyorki bitirme projesi yaptırmak yada  malzeme almak için vb durumları @Mekatronik0520 arkadaştan farklı değil hatta çoğunda ilgi alaka merak bile yok not derdindeler sadece diploma olsun yeter diyorlar

memleket

Alıntı yapılan: smps - 11 Haziran 2014, 00:39:27benim çalıştığım yere o kadar üniversiteli arkadaş geliyorki bitirme projesi yaptırmak yada  malzeme almak için vb durumları @Mekatronik0520 arkadaştan farklı değil hatta çoğunda ilgi alaka merak bile yok not derdindeler sadece diploma olsun yeter diyorlar

aynen öyle...

Mekatronik0520

Öncelikle hepinize cevaplariniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim . Ben çok şükür severek ve isteyerek gittiğim bir bölüm okuyorum fakat okulda hocaların yetersizliği ve öğrenciyi umursamayisi beni bu bölümden soğutmak üzere sadece yol gösterici bi hoca bile eminim iyi şeyler yapmamız için yeterli olacaktır ama o bile yok malesef . Suan ikinci sınıfım ve yeni anladım bu iş okulla veya hocayla olacak iş değil internetten forum sitelerinden falan birşeyler öğrenmeye çalışarak umarım birşeyler öğrenirim ve eski öğrenme isteğim heyecanımı yeniden olur . Bu arada mekatronik Mühendisliği okuyorum elektronik dalında temel elektronik devreleri dersi alıyorum . Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ..   

Kemal88

Bende elektrik-elektronik müh mezunuyum. Mekatronikte okuyan arkadaşlarım vardı ve birçoğu elektronik konusunda kendini yetersiz görüyordu. Bende hala kendimi yetersiz görüyorum. 2. sınıfta iken bende sen gibi düşünüyordum fakat 4. sınıfta seçeceğin bitirme projeni kendin isteyerek çalışır kendin yaparsan sana okuldan daha çok şey katacaktır. Belki bu biraz abartma olabilir fakat bu seçeceğin proje çok önemli. Eğer elektronikte de kendini geliştirmek istiyorsan, bitirme projeni elektronikte de çalışacağın bişi seçebilirsin. Sana çok faydası olacaktır. Okuldaki hocalar genelde ilgilenmezler. Ya bilmiyolardır yada uğraşmak istemiyorlar. Mezun olduktan sonra da meslek hayatına atılmadan anca kitaplardan öğrenebilirsin. Bende mühendislik yapamayacağım için kitaplar okuyup yeni bişeyler öğrenmek istiyorum ve bilgilerimi taze tutmaya çalışıyorum. Merak olduktan sonra öğrenemeyeceğin birşey değildir. Kolay gelsin.
"Ne kadar çok bilgi o kadar düşük ego, ne kadar az bilgi o kadar yüksek ego" Albert Einstein

Mekatronik0520

Alıntı yapılan: Kemal88 - 11 Haziran 2014, 13:58:34Bende elektrik-elektronik müh mezunuyum. Mekatronikte okuyan arkadaşlarım vardı ve birçoğu elektronik konusunda kendini yetersiz görüyordu. Bende hala kendimi yetersiz görüyorum. 2. sınıfta iken bende sen gibi düşünüyordum fakat 4. sınıfta seçeceğin bitirme projeni kendin isteyerek çalışır kendin yaparsan sana okuldan daha çok şey katacaktır. Belki bu biraz abartma olabilir fakat bu seçeceğin proje çok önemli. Eğer elektronikte de kendini geliştirmek istiyorsan, bitirme projeni elektronikte de çalışacağın bişi seçebilirsin. Sana çok faydası olacaktır. Okuldaki hocalar genelde ilgilenmezler. Ya bilmiyolardır yada uğraşmak istemiyorlar. Mezun olduktan sonra da meslek hayatına atılmadan anca kitaplardan öğrenebilirsin. Bende mühendislik yapamayacağım için kitaplar okuyup yeni bişeyler öğrenmek istiyorum ve bilgilerimi taze tutmaya çalışıyorum. Merak olduktan sonra öğrenemeyeceğin birşey değildir. Kolay gelsin.
tavsiye edebileceginiz kitap internette döküman falan var mı ? bu yaz tatilinde bu işin üzerine düşüp biraz yol katetmek istiyorm

Kemal88

Alıntı yapılan: Mekatronik0520 - 12 Haziran 2014, 00:13:33tavsiye edebileceginiz kitap internette döküman falan var mı ? bu yaz tatilinde bu işin üzerine düşüp biraz yol katetmek istiyorm

Tavsiye edebileceğim kitap çok fakat hepsi ingilizce. Şu an evde değilim eve gittiğimde ufak bi liste yapar buraya koyarım.
"Ne kadar çok bilgi o kadar düşük ego, ne kadar az bilgi o kadar yüksek ego" Albert Einstein

Mekatronik0520

Alıntı yapılan: Kemal88 - 12 Haziran 2014, 08:33:32Tavsiye edebileceğim kitap çok fakat hepsi ingilizce. Şu an evde değilim eve gittiğimde ufak bi liste yapar buraya koyarım.
tamam hocam bekliyorm

seron

bulunduğun ilde sahafçı(ikinci el kitap) var ise endüstri meslek liseleri için uygulamalı temel elektrik ve elektronik ders kitapları al. ne kadar mühendislik de okuyor olsan da elindeki kitaplar çok ağır olduğundan anlamıyor olabilirsin. bu nedenle lise düzeyindeki teknik kitaplar, anlaşılabilirlik açısından oldukça iyidir. böylece eksiklerini hızlı bir şekilde kapatırsın. yaz tatilinde bildiğin roman okur gibi oku ve fırsat buldukça uygulama yap.
Ceryanlı devreler olarak prensibim: Az iş, çok laf! O kadar!
Ayrıca şunu unutmayın, atasözüdür, oylarınız damlaya damlaya... Dağdan kestim kereste.

ibrahim1661

Megep internet sitesinde milli eğitimin modülleri var sanıyorum onları işliyorlar derste meslek liseleri. Onları okursan çok faydası olacağını düşünüyorum.