Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: neodyum magnet motoruyla jeneratör (7188 Kez okunmuş)

Ynt: neodyum magnet motoruyla jeneratör

Yanıt #30
abim Allah razı olsun.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #32
özgürece bu cihaz sahte değil ve de çalışıyor.
ama kızdığım şey şu: bu motoru bu adam bulmadı. bu motor yıllar evvel bulundu. bu motor ve benzerleri yine yıllardır internette dolaşıyor zaten.
bu adam da aynısını yapmış, ya da yaptırmış, millet de etrafına toplanmış "aaaaa ne güzel dönüyo" diye salak bir yaklaşımla ilgi gösteriyor.

bu adam neyi buldu? adı BSMH makinesi olan, 15 saniye boyunca bir aküden strart alıp uzun süre kendi kendine çalışan ve bir lambayı yakan bir alet idi. ama her nedense o alet ortada yok.

bir sitede okuduğum kadarıyla(doğruluğu kesin değil) bir ecnebi bilim adamı bu adama yalvar yakar cihazı test etmek için müsade alıyor ve muammer yıldız da sadece 5 dakika denemesi için izin veriyor. BSMH, ilk 5dakika sorunsuz çalışıyor ama 5dakikanın sonunda kayda değer şekilde güç kaybediyor ve yavaşlamaya meyil gösteriyor. o andan itibaren zaten muammer hoca "hadi yeter bukadar hadi hadi" deyip testi sonlandırıyor ve adamı kışkışlıyor.

yani anlayacağın cihazın gerçek anlamda verimli olup olmadığı, nerede olduğu, hala muamma...

videolardaki motor da kimiyerde perendevm motoru kimi yerde permanent motor kimi yerde de başka/benzer adlarla anılıyor. önemli olan şu: ne muammer yıldız ne de diğerleri, bu motora bir alternatör bağlayarak hilesiz hurdasız "arkadaş bakın şıkadar volt şu kadar amper elde ediyoruz" demiyor. ucuna pervane bağlamış, onunla oynuyor.

Yanıt #34
Burdaki sistemin adı... Sahtekarlık,,, :) diğer bir deyişle, Fake....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Yanıt #35
buradaki sistemin adı yoktur. iki adet çamaşır makinesi su tahliye motorunun birbirine bağlanmış halidir.
nasıl çalışıyor?
bilmiyorum ancak; gizlenmiş bir batarya, ya da yakınlarda çalışan bir tesla bobini veya türevi bir magnetik alan kaynağı  vasıtası ile çalıştırılabilir.

Yanıt #36
Bu videonun ilkinde yani voltmetre ölçümü yapılan videoda ki 3'e 2 oranının verilmiş olması mantıklıydı. Eğer yanlış bir sonuç çıkarmamışsam  yani. Ama ikinci video da 1'e 1 bir oran var. Yani biraz mantık dışı geldi. Çünkü her iki motorda eş değer gözüküyor. Hal buysa üretim ve tüketim faktörü ancak sistemi idare edecek düzeyde olmalı (en azından bir süre için). Fakat ampulle test edildiğinde gördüğüm ve gelen sese istinaden söylüyorum sistemde bir yavaşlama olmuyormuş gibi görünüyor. Bu da biraz mantıksız geldi. Asıl içimdeki kuşkuyu körükleyense test için kullanılan lambanın dışının boyanmış olması. Yani içerisinde küçük bir led ve minimal voltajlarla anahtarlanabilen bir elektronik devre mevcut olup çok küçük akımlarla lambanın ışık vermesi sağlanıyor olabilir.