Mini bahçem :)

Başlatan gevv, 27 Mayıs 2014, 18:56:36

gevv

ah be  bir gün olur derken yıllar geçti sanırım  benim için sadece hayal 

ama   işin ucunu bırakmadım   balkona  bahçeyi kurdum   ileride   daha da geliştirebilirim  :)

şuan   büyük saksıda 2 domates 1 biber   yoğurt kabında 1 salatalık   bulunuyor  durumları iyi sağlıklılar  daha ne isteyeyim :)

aklımda   bodur   dut ekmek var ama  baya bodur olmalı  :)  varmıdır acaba  bir araştırayım  bakalım 

seron

serkan_48

seron

e o zaman el ele verelim bodur dut gönderelim gevv abiye?..
burada var mı ki? fidecilerde olur herhal...
[mergedate]1401208459[/mergedate]
şimdi biz elektronikçiyiz otomatik sulama sistemi de kurmak olmaz şimdi 8)

gevv

Alıntı yapılan: seron - 27 Mayıs 2014, 19:20:45keşke antalya'da olsaydın...

bir ara aydına göçektik ama   olmadı  hatta  salatalığın yanında saksıda ki bitkiyi (ismini hatirlamıyorum ) aydından getirmiştim tek parçaydı bir sürü oldu :) hala aklım gidip geliyor ama  çok zor bir karar :( 

sulma  sistemi aklıma gelmedi değil hani :)  ama  yapmayacağım  zaten işin güzel faydalı tarafı uğraşmak   fakat   bahçe büyürse düşünülebilir :)

ayrıca ilgin için çok teşekkürler @seron şuan  derme çatma oldu   ortamı istediğim gibi kurarsam  başınızı ağrıtırım :D

Mr_YAMYAM

Balkona bir masa atıp,
Masanın üzerine dizüstü'nü koyup,
Yanına da demli bir çay almayınca,
İki tane biber bir salatalık olsa ne olur ki, ;D

gevv

abi işte  imkanlar ahh :)

bolkon  küçük olunca  masa işi zor anca saksılara birde ufak bir dolaba yer var ileride belki....

Mr_YAMYAM

İlerde imkanım olursa büyük balkonlu bir ev alacağım.
Balkonunu komple kapatıp oraya elektronik aletlerimi koyup gönlümce keyfedeceğim.
 :D

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 28 Mayıs 2014, 00:58:02İlerde imkanım olursa büyük balkonlu bir ev alacağım.
Balkonunu komple kapatıp oraya elektronik aletlerimi koyup gönlümce keyfedeceğim.
 :D
evet kışın soğuktan çalışama ve nemden rutubetten güzelim aletleri boz. ;D en iyisi ev içinde müzait bir odayı kapatmak...

gevv, bizim ev toplam dört kat apartman. mülk sahibi olduğumuzdan bahçeyi gönlümüzce kullanıyoruz. erik ağacı, şeftali ağacı, asma(üzüm), limon ağacı, zeytin ağacı var. rahmetli dedem yıllar önce bize geldi ve bir zamanlar şeftali ağacı olan erik ağacımızın(vallahi bak) bir dalını kesip yerine canerik dalı aşıladı. ağacı görsen şaşarsın yarısı şeftali üretiyor yarısı erik...  ama sonra eriğin özelliği nedeniyle şeftali tarafı öldü.  erik dalı şeftaliden daha fazla gıda emiyormuş, ondan, şeftali tarafını kestik bizde.

ne varsa eskilerde var...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın