35 Watt Bass Amplifikatör Devresi

Başlatan Laedri, 22 Mayıs 2014, 15:37:52

Laedri

İyi Günler.Foruma yeni geldim.elimde 35 w 4 Ω bass hoparlör var ve bu hoparlörü değerlendirmek istiyorum.Nette araştırdım ama bir sonuca varamadım.İçimizde devrenin ares projesini paylaşabilecek yardımsever var mı? :)

Okuduğunuz İçin Teşekkürler
İyi Günler.

ibrahim1661

demek istedğini pek anlayamadım ama o hoparlore göre devre arıyorsan tda 7377 devresi fazla fazla görür işini. bass hoparloru old. için önüne de aktif bass filtresini yaparsan iyi olur.

Laedri

Teşekkür Ederim kardeşim.Aslında mantıklı olabilir.Elektronikciden 1 adet daha 35 watt bass hoparlörü alıp stereo bass yapabilirim.yanlışım varsa düzeltiniz.

ibrahim1661

olur ama bass olarak kullanacaksan devrenin önüne aktif bass filtresi yapmalısın . sadece bass seslerini versin diye

Laedri

:D peki aktif filtre paylaşabilirmisiniz.Tl 072 ile 1 adet buldum ama çok özensiz hazırlanmış proje.Ya da size o projeyi paylaşam siz de düzeltip paylaşabilirmisiniz?

Not:Proteus'u berbat kullanıyorum

http://www.dosya.tc/server30/Fiuy4l/subbass-filtre-tl072.zip.html
[mergedate]1400767959[/mergedate]
Birde suna bakarmısın aradıgım sey bu mu?

https://320volt.com/25hz-250hz-subwoofer-bass-crossover-devresi/

ibrahim1661

320volt linkli olan yaparsan çok güzele benziyor. ben yapmadım ama yapanlar vardır .

Adnancoskun

Ahmet yerlinin devreleri kalitelidir ve de çalışıyordur....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

pwm.c

Alıntı yapılan: Laedri - 22 Mayıs 2014, 17:46:04Birde suna bakarmısın aradıgım sey bu mu?
https://320volt.com/25hz-250hz-subwoofer-bass-crossover-devresi/

30w lık bir sistem için bu devreyi bağlamak abartılı olur, söyleyim. elindeki hoparlörlere fazla güveniyor olmalısın.
amfi devresi ise çok ama kaç volt ile besleyeceksin bu da önemli. istersen TDA1562 entegresini incele. düşük besleme ve yüksek güç gerektiren uygulamalarda sıklıkla kullanıyorlar. ares çizimleride heryerde bolca bulunuyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

minimalite24

Stereo ya iki adet Tda1562 istiyor.3 Adet entegre kullanılıp stereo normal hoparlorler icin kullanilip digeri de woofer icin kullanilsa muhtesem bir proje cikar ortaya.
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

seron

ben sunny 5+1 imden hiç memnun değilim. 125tlye almıştım aldığım gün kumandası bozuldu, tamir ettim. 5 adet 5W hoparlörü boofer olmadan 8ohm twitter gibi çalışıyor. kumandası olmadan arka, yanal hoparlör ses ayarını değiştiremiyorsun. de ki kumandayı kaybettin, bittin. cihazı kapatıp açınca yaptığın tüm volüm ayarları siliniyor.

kendim amfi yapsam daha iyiydi belki... ha dedim film falan izlerken iyi olur.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: pwm.c - 22 Mayıs 2014, 21:34:0230w lık bir sistem için bu devreyi bağlamak abartılı olur, söyleyim. elindeki hoparlörlere fazla güveniyor olmalısın.
amfi devresi ise çok ama kaç volt ile besleyeceksin bu da önemli. istersen TDA1562 entegresini incele. düşük besleme ve yüksek güç gerektiren uygulamalarda sıklıkla kullanıyorlar. ares çizimleride heryerde bolca bulunuyor.

Sevgili kardeşim;
bu devre neden abartılı olur ki ?
bu sadece bir filtre, bunu ister 10.000 wattlık anfinin önüne koy, istersen 10 watt lık anfinin önüne koy....Düzgün bir filtre istiyorsan en az buna yakın bir devre yapman gerek....   diye düşünüyorum....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

minimalite24

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 23 Mayıs 2014, 13:42:51Sevgili kardeşim;
bu devre neden abartılı olur ki ?
bu sadece bir filtre, bunu ister 10.000 wattlık anfinin önüne koy, istersen 10 watt lık anfinin önüne koy....Düzgün bir filtre istiyorsan en az buna yakın bir devre yapman gerek....   diye düşünüyorum....

Cok haklisin kardesim
[mergedate]1400844009[/mergedate]
Alıntı yapılan: seron - 23 Mayıs 2014, 13:34:32ben sunny 5+1 imden hiç memnun değilim. 125tlye almıştım aldığım gün kumandası bozuldu, tamir ettim. 5 adet 5W hoparlörü boofer olmadan 8ohm twitter gibi çalışıyor. kumandası olmadan arka, yanal hoparlör ses ayarını değiştiremiyorsun. de ki kumandayı kaybettin, bittin. cihazı kapatıp açınca yaptığın tüm volüm ayarları siliniyor.

kendim amfi yapsam daha iyiydi belki... ha dedim film falan izlerken iyi olur.

Ben de de senin ses sistemin gibi bir ses sistei vardi premier pht v 52.Usandirmisti beni ben de geri onu iyade edip 2x20w amfi yaptim 5 kat daha iyi oldu .2x20 w amfi ile iki adet 600 w araba hoparloru calistirinca 2 ay dayanmisti :D
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

Laedri

Hepinize tek tek teşekkür ediyorum arkadaşlar çok sağolun

seron

Alıntı yapılan: minimalite24 - 23 Mayıs 2014, 14:25:40Cok haklisin kardeşim
[mergedate]1400844009[/mergedate]
Ben de de senin ses sistemin gibi bir ses sistei vardi premier pht v 52.Usandirmisti beni ben de geri onu iyade edip 2x20w amfi yaptim 5 kat daha iyi oldu .2x20 w amfi ile iki adet 600 w araba hoparloru calistirinca 2 ay dayanmisti :D
iyi yapmışsın ama stereo; quadro, 5+1, ....7+1 in tadını vermez. özellikle orjinal film ve müzikleri uygun yürütücüde oynatırsan mükemmel oluyor. ben bu sistemle Antonio Vivaldi' den "dört mevsim" dinliyorum sanki yanımda çalıyorlar...
en az 4 hoparlörlü(quadro) sistem kullanılıyorsa windows media player ve quicktime önerilir. tabi bilgisayarın çıkış ayarlarını ona göre ayarlamak gerekir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın