YAMYAM'ların SOHBET bölgesi

Başlatan Mr_YAMYAM, 19 Mayıs 2014, 23:34:01

seron

heeee...
"frekans karakteristiği" sesin kalitesini doğrudan ilgilendiren önemli bir olay olup, plaklarda oldukça "uygun" miktarda olan bir durumdu yanlış aklımda kalmamışsa.
dolayısıyla volüm seviyesi değiştirildikçe kalitenin de ya da frekans karakteristiğinin de uygun ayarda kalmasına zorluyor bu devre sanırım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 11 Nisan 2015, 20:38:51heeee...
"frekans karakteristiği" sesin kalitesini doğrudan ilgilendiren önemli bir olay olup, plaklarda oldukça "uygun" miktarda olan bir durumdu yanlış aklımda kalmamışsa.
dolayısıyla volüm seviyesi değiştirildikçe kalitenin de ya da frekans karakteristiğinin de uygun ayarda kalmasına zorluyor bu devre sanırım.
Karıştırmışsın :D
Plaklar veya başka bir meteryalin frekans karakteristiği ile ilgili bir durum değildir bu olay.
Kulağın bir EŞGÜRLÜK DUYMA EĞRİSİ vardır. Buna LOUDNESS eğrisi denilir.
Loudness eğrisinin bir frekans karakteristiği (Frekans çizelgesi) vardır.
Plakların kapsamış olduğu seslerin bir frekans eğrisi çizelgesi vardır.
Ya da sendeki MP3 dosyalarının bir frekans çizelgesi vardır.
İnsan kulağı temel olarak 40 PHONE'da duymaya başlar. Aynı ses şiddetinde her frekansı eşit duyamazsın. 40dbA şi,ddetine tekabbül eden bu duyma eşiğinde 30Hz i eşit dyabilmen için ses şiddetinin yaklaşık 75dbA olması gereklidir.
Ki eşit duyuyorum diyebilesin.
Ben şimdi misafirliğe gidiyorum gelince kulağını kuyruğunu çekmeye devam ederim.

ozgurece

Hocam Ben testi Geçtim.. :)

http://lloydhearingaid.com/shopping/audiogram.asp?action=incomplete%20hearing%20test

Test biraz uzun , Önce Sol Kulak Sonra Sağ Kulak ,Ses Seviyeleri En yüksekten başlayıp En düşük Seviyeye kadar ,En yüksek seviyeler  - 18 - 19 - 20 ye kadar. Mesale ben 19 - 20 De ses duymadım. Oldukça Detaylı Yapmışlar. , Eğer 19 -20 seviyede ses duyan varsa Süper..

Mr_YAMYAM

Benim kulağım kuyruğum 4 KHz te zayıf.

Askerde bir bomba sesine maaruz kaldıktan sonra olmuştu. O yıllarda ölçtürmüştüm. 4KHz te düşüyor 5 KHzten sonra yine normale dönüyordu.
Bu test relatif olsa da doğru gösteriyor.

ozgurece

Hocam Geçmiş olsun.Sanıyorum Test için kullandığımız kulaklığın da bu testte rolü var şöyleki Beyerdynamic de ben 19 da ses duyuyorum ,Ama diğer kulaklıklarda 19 ses duyulmuyor. Zaten bu Beyerdynamic DT 880 kulaklık en az 24 yıllık olmasına karşın kim kulağına takıp müzik dinlese Waww diyor. Bas ve tizler çok net, Adamların şimdiki 2015 Teknolojisini denemek isterdim. Satış Fiyatını görünce ..Sadece Test için Dinlemek istiyorum..: ;D

Hacam Şiparişi vermiştim çarşamba günü 2 Adet PHILIPS SHC8535/10 Gümüş Kablosuz Kulaklık Elimde olacak, hemen testlere başlarım. Elektronik merakı olup Hemen içini açıp bakmayan Forumda resimleri paylaşmayan adamdan Elektronikçi olmaz. ;D
Diğer siparişleride Hesap kesim tarihini bekliyorum 23.04 onlarıda hemen vereceğim inşlh.

Mr_YAMYAM

Yeni alacağın çoğu kulaklıklar BEYERDYNAMIC'in yanına yaklaşamazlar.

ozgurece

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 12 Nisan 2015, 12:17:26Yeni alacağın çoğu kulaklıklar BEYERDYNAMIC'in yanına yaklaşamazlar.

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mart 2015, 23:10:57Ama illa ki kablosuz istiyorum diyorsan PİLİPİS biraz daha iyi gibi.
Ben Pilipis'in daha önceleri SBC serisini kullanmıştım. Kablolu idi ama oldukça kaliteli sesi vardı.

Hocam biliyorum siz Ecik iyi dediniz ,Piyasada birçok kıytırık markalar var en azından onlardan iyi sayılır.Yani Kötünün iyisi diyelim.. :)

isimsiz kahraman

YAMYAM abi Ubuntu 14.04 kurdum catalysti kurmaya uğraşıyorum önce core yazılımını kur demişler kurarkende bu hatayla karşılaşıyorum.
Aradım birazda bir şey anlamadım çözümlerden yabancıyım linuxa.
Ekran kartı hd5670.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: isimsiz kahraman - 12 Nisan 2015, 13:29:46
YAMYAM abi Ubuntu 14.04 kurdum catalysti kurmaya uğraşıyorum önce core yazılımını kur demişler kurarkende bu hatayla karşılaşıyorum.
Aradım birazda bir şey anlamadım çözümlerden yabancıyım linuxa.
Ekran kartı hd5670.
Hata mesajında kurmak istemiş olduğun sürücü 2D grafik kartları için sanırım.
Senin grafik kartın 3D özellikli olduğu için farklı bir sürücü kurmalısın.
Yapman gerekenler.
Ayarlar menüsünden ek sürücülere tıkla.
ATI için sahipli sürücüleri tarar ve yüklenilmesi gereken sürücüler olursa bildirir.
Recommended veya güncel olarak. Bu sürücülerin test edilip edilmediğini de belirtir.
Tavsiyem test edilmiş veya recommended olanı işaretle ve aktif et.
Sistem otomatikman belirtilen sürücüyü indirip kuracaktır.

isimsiz kahraman

Abi onu denedimde sorunda burada başlıyor zaten. FGLRX ve updatesi görüyor fakat değişikleri uygulayınca tekrar şu üstteki drivera atıyor.

İşin kötü yanı her seferinde boota geçmeden radeon.modeset=0 yazmam gerekiyor yoksa ekranda gelmiyor.

Mr_YAMYAM

UBUNTU yazılım merkezinden sistem profiler and benchmark adlı yazılımı kur.
Yazılımı çalıştır ve ekran bölümüne tıkla.

Ekran kartının sürücülerini bir görelim.

isimsiz kahraman

Mr_YAMYAM

Open-GL sürücü yazılımın VMware inc diye bir şirket sağlamış.
Bu şirketi daha önce hiç duymadım bilmiyorum. Normal koşullarda bu yazılımın sahibi bendeki gibi Advantec Mıcro Device (AMD) olmalıdır.
Sürücü sahipli olduğu için hangi sürücünün doğru olacağını biz son kullanıcılar tespit edemeyiz.
Bu sürücüyü ne şekilde kurduğunu da bilemiyorum. Sistem kurulumunda mı kuruldu yoksa sen sonradan mı kurdun.
Daha önceki yazılım ve güncellemeler ekran alıntısındaki 3. seçeneği kurmanı önerebilirim.

seron

onur abi, WMware inc şirketi,

WMeare Player adındaki sanal makine emülatörünü yapan şirkettir ve aynen virtualbox gibi makineye başka işletim sistemleri kurup test etmeye yarar. yani sanal makine yazılımı yapıyor bunlar. muhtemelen de yazdıkları o sürücü, bu sanal makine için yazılmış bir sürücü. dolayısıyla gerçek linuxda çalışmaması doğaldır. ama windows üzerinde WMware kurulup içine linux kurulursa bu linuxda çalışacaktır.

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 12 Nisan 2015, 16:59:24Open-GL sürücü yazılımın VMware inc diye bir şirket sağlamış.
Bu şirketi daha önce hiç duymadım bilmiyorum. Normal koşullarda bu yazılımın sahibi bendeki gibi Advantec Mıcro Device (AMD) olmalıdır.
Sürücü sahipli olduğu için hangi sürücünün doğru olacağını biz son kullanıcılar tespit edemeyiz.
Bu sürücüyü ne şekilde kurduğunu da bilemiyorum. Sistem kurulumunda mı kuruldu yoksa sen sonradan mı kurdun.
Daha önceki yazılım ve güncellemeler ekran alıntısındaki 3. seçeneği kurmanı önerebilirim.
Ubuntu kendi kurmuştu bunu internet varken ben 3.yü seçince ve uygulayınca geri ona atıyor anlamadım gitti bi kuramadı.

ozgurece

YamYam Hocam Nasılsınız ? Bu gün keyfiniz yok gibi. Tahminim Elinizde Proje var onunla uğraşıyorsunuz. :)

Mr_YAMYAM

Pikapla uğraşıyorum özgür.
Hidroliğinin içerisine öyle bir madde koymuşlar ki ne olduğunu çözemedim.
10 çeşit kimyasal denedim hiçbirisi olmadı.
Tek uygun çalışan madde bildiğimiz BAL ama bal da zamanla donuyor

ozgurece

Anladım Hocam kolay gelsin. Eğer işinize yarayacaksa Sony müzik setinden (1980 Model) sökülmüş pikap bölümü Mekanik parçaları elimde mevcut.

Mr_YAMYAM

PS-LX 30 gibi seri ise yedek olabilir.
Bende PS-LX 30 var

ozgurece

Hocam Seriyi bilmiyorum ama Sony Pikap bölümü tüm parçalarını şimdi çıkartırım, size göndereceğim koli içine paketlerim. Benim bir işime yaramıyorlar sizin işiniz görülsün.Ama sanıyorumki mutlaka siz onları değerlendirirsiniz. Maşallah..Bende her türlü mekanik parça,dişli mevcut. Kutular dolusu yetek parça Hocam.

Mr_YAMYAM

Zavallı pikap ne hale gelmiş :D
VL32G kafası, ve ND134G iğnesi ile tarihte yer etmiş pikaplardan birisi olsa gerek.

ozgurece

OOO Hocam Evet ND 134G ama sağlam ,hepsi sağlam kırık bozuk parça yok, şimdi bunları kutuladım. Siz değerlendirirsiniz. Hepsi Orjinal Parçalar.Made in JAPAN..

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 12 Nisan 2015, 22:38:46OOO Hocam Evet ND 134G ama sağlam şimdi bunları kutuladım. Siz değerlendirirsiniz. Hepsi Orjinal Parçalar.Made in JAPAN..
Kıymetlidir o parçalar.
Benim gibi bir YAMYAM için değmez.
Daha birkaç ay önce sadece ND134G iğne için 125 gayme para vermiştim :D

ozgurece

Aman Hocam Keşke almasaydınız, olsun bunlar yedek olur size. Eski müzik seti sağlamdı ama çok büyük ve ağır ve yer işgal ediyordu , Taşınırken o nedenle ben dağıttım. Eğer ihtiyaç varsa Teyp bölümünden Cam kafa teyp kristali ve mekanik parçaları duruyor, motor dahil.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 12 Nisan 2015, 22:44:21Aman Hocam Keşke almasaydınız, olsun bunlar yedek olur size. Eski müzik seti sağlamdı ama çok büyük ve ağır ve yer işgal ediyordu , Taşınırken o nedenle ben dağıttım. Eğer ihtiyaç varsa Teyp bölümünden Cam kafa teyp kristali ve mekanik parçaları duruyor, motor dahil.
O eski müzik setinin anfisi sağlamsa neden hala anfi ile uğraşıyorsun. Baba anfilerdendir sanırım o.
Bende iki tene teyp var ikisi de SONY. Bir kenarda tozlanıyorlar.

ozgurece

Hocam Anfisi sağlam olabilir, ama sizin STK Anfi den iyi olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sizin dediğiniz gibi Sony Firması maliyetini hesaplamış ona göre devrede Tilkilik yapmıştır.Güzel olabilir ama Mükemmel değil.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 12 Nisan 2015, 22:53:30Hocam Anfisi sağlam olabilir, ama sizin STK Anfi den iyi olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sizin dediğiniz gibi Sony Firması maliyetini hesaplamış ona göre devrede Tilkilik yapmıştır.Güzel olabilir ama Mükemmel değil.
Her firmanın üretimleri sınıf sınıftır.
Bendeki SONY anfi komple bir müzik seti ile tasarlanmış. Haliyle yapım için bazı şeylerden ödün vermişler. Ama bazı üretimler var ki senin de bahsetmiş olduğun gibi gerçekten mühendislik harikasıdır.
Bu gibi ürünleri şimdilerde eskiciden 1000-2000TL ye alsak bile kişisel olarak benim gibilerin böyle bir üretime eşdeğer bir cihazı aynı paraya maletmesi pek mümkün değildir.
YİĞİDİ.. Pardon CİHAZI ÖLDÜR AMA HAKKINI YEME demişler :D

ÖRNEK:
Her ne kadar ben kendi yapımım olan STK lı amplimi öve döve bitiremesem de alttaki resimdeki amplinin bir kalitesi olduğu muhakkaktır.

İç yapısını incelediğimizde hiç te gözalıcı olmasa da TASARIM ve KALİTE unsuru gerçekten takdire şayandır.

ozgurece

Hocam TENSAİ markasını ilk defa gördüm ,sesini dinlemediğim için yorum yapamıyorum ,Ama eğer siz bilgi ve tecrübenizle takdire şayan diyorsanız , elbette mükemmel bir cihazdır. Benim Kuşkum yok . Ön panel görünüş kibar,Göze hoş geliyor.
[mergedate]1428870161[/mergedate]
Bu Entegrelerin bir kısmı oldukça eski işe yarar varmıdır ? YamYam Hocam.

Mr_YAMYAM

Çoğu işe yaramaz.
Genellikle radyo teyp parçaları.
Kumanda ve kontrol entegreleri.
Devresini kurmaya kalkışsak bir dünya iş çıkartır.

ozgurece

Hocam ben 1985 yılında da Sony Firmasına Mektup yazmıştım Bu model müzik sisteminize vu meter takmak istiyorum bana uygun bağlantı şeklini gösterin, ve onlara izmir den kolileyip oldukça çok hediye göndermiştim. 1 ay sonra bana Service Manual ve ekteki yazıda vu meter sizin kullandığınız model için uygun değildir ama herhangi bir parça isterseniz gönerdiğimiz formu part no ile doldurup bize gönderin şeklinde yazı gelmişti. Service Manul Çok detaylı Devre ölçüm voltajları ve parça bağlantı detayları ayrıntılı var, ben buraya birkaç sayfa örnek resim çekip paylaştım.

olc technics

Portatif hoparlör anfi procesi için NİMH pil aramaktayım. Aklımda daha önce de kullandığım Varta markasıyla, daha kolay temin edilebilen GP markası var. Yada sizin tavsiye edebileceğiniz hesaplı NİMH pil var mıdır?

Toplamda 8 adet pil düşünüyorum.

Yardım ederseniz çok makbule geçer.

ata

aldıgın hata bağımlılıgı depoda olmayan yani kısacaşu ya program 1 yıldan eski yada senin kurdugun sıstem eski 2 şık
[mergedate]1428941576[/mergedate]
aldıgın hata bağımlılıgı depoda olmayan yani kısacaşu ya program 1 yıldan eski yada senin kurdugun sıstem eski 2 şık
Alıntı yapılan: isimsiz kahraman - 12 Nisan 2015, 13:51:22
Abi onu denedimde sorunda burada başlıyor zaten. FGLRX ve updatesi görüyor fakat değişikleri uygulayınca tekrar şu üstteki drivera atıyor.

İşin kötü yanı her seferinde boota geçmeden radeon.modeset=0 yazmam gerekiyor yoksa ekranda gelmiyor.

ya bağımlılık eklemeyi becereceksin yada o programın eşdeğerini bulacaksın
[mergedate]1428941692[/mergedate]
Alıntı yapılan: isimsiz kahraman - 12 Nisan 2015, 13:51:22

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 12 Nisan 2015, 13:46:32Hata mesajında kurmak istemiş olduğun sürücü 2D grafik kartları için sanırım.
Senin grafik kartın 3D özellikli olduğu için farklı bir sürücü kurmalısın.
Yapman gerekenler.
Ayarlar menüsünden ek sürücülere tıkla.
ATI için sahipli sürücüleri tarar ve yüklenilmesi gereken sürücüler olursa bildirir.
Recommended veya güncel olarak. Bu sürücülerin test edilip edilmediğini de belirtir.
Tavsiyem test edilmiş veya recommended olanı işaretle ve aktif et.
Sistem otomatikman belirtilen sürücüyü indirip kuracaktır.

ATI'nin X serisi kartlara desteğini kesmesinden kaynaklanmakta. Sen de haliyle desteklenmeyen bir kart için sürücü kurduğun için sistem sorun yapmış.
sudo service lightdm stop
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo rm -rf /etc/ati
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core

AMD X serisi ekran kartları için desteği durdurdu. Ekran kartınız için ayrıca sürücü yüklemenize gerek yoktu, Ubuntu zaten size açık kaynak sürücü sunmakta. Hiç bir şey yapmaddan kullanabilirsiniz.

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 19:21:32aldıgın hata bağımlılıgı depoda olmayan yani kısacaşu ya program 1 yıldan eski yada senin kurdugun sıstem eski 2 şık
[mergedate]1428941576[/mergedate]
[mergedate]1428941692[/mergedate]
ya bağımlılık eklemeyi becereceksin yada o programın eşdeğerini bulacaksınATI'nin X serisi kartlara desteğini kesmesinden kaynaklanmakta. Sen de haliyle desteklenmeyen bir kart için sürücü kurduğun için sistem sorun yapmış.
sudo service lightdm stop
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo rm -rf /etc/ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core

AMD X serisi ekran kartları için desteği durdurdu. Ekran kartınız için ayrıca sürücü yüklemenize gerek yoktu, Ubuntu zaten size açık kaynak sürücü sunmakta. Hiç bir şey yapmaddan kullanabilirsiniz.

X serisi derken 5xxx mi ? Ubuntunun sunduğu sürücü açılışta bile sorun çıkartıyor radeon.modeset=0 ile girebiliyorum sisteme bu arada. Ama benim HD5670 ile alakalı çok sorun var internette kartla ubuntunun bir uyumsuzluğu var ama.

ata

tum x ler fglrx-legacy dışında açık kaynak sürücüyü kullanabilirsiniz.
[mergedate]1428942869[/mergedate]
Not: Güncel sürümler için ATI/AMD bu kart serilerine desteğini tamamen kesmiştir. Lütfen ATI sürücülerini kurmaya çalışmayın. Sistemle beraber gelen açık kaynaklı sürücüler şu an tek seçenektir.

[mergedate]1428942959[/mergedate]
kullandıgınız sıstem nedır dha fazla bilgi saağlarsanız yardımcı olmaya çalışırım ubuntu hangi sürüm ve cıhaz bilgilerinizi geçın elimden geleni yapayım

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 19:39:58tum x ler fglrx-legacy dışında açık kaynak sürücüyü kullanabilirsiniz.
[mergedate]1428942869[/mergedate]
Not: Güncel sürümler için ATI/AMD bu kart serilerine desteğini tamamen kesmiştir. Lütfen ATI sürücülerini kurmaya çalışmayın. Sistemle beraber gelen açık kaynaklı sürücüler şu an tek seçenektir.

[mergedate]1428942959[/mergedate]
kullandıgınız sıstem nedır dha fazla bilgi saağlarsanız yardımcı olmaya çalışırım ubuntu hangi sürüm ve cıhaz bilgilerinizi geçın elimden geleni yapayım
i3 3240 - HD5670 - 4 GB DDR3 RAM - SAMSUNG 850 EVO SSD(Bunda w8.1 var.) Seagate 7200 250 gb bir disk var bunda da Ubuntu 14.04.2 kurdum.
Açık kaynak sürücüler tek seçenekse yandım çünkü her seferinde boot ederken radeon.modeset=0 diye bir komut yazmam gerekiyor. Galiba işlemcinin içindeki HD 2500 ile çakışıyor.

ata

hmmm 14.04 .2 hatalı seçim . lspci | grep VGA
komutun çıktısını yazabilirmisin
[mergedate]1428943782[/mergedate]
 Lucid üzerinde devam ediyorsunuz . yedek alın ilerde açılmaz olabilir

isimsiz kahraman

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Juniper LE [Radeon HD 5670 640SP Edition]

Gerçi burada tanıyor galiba. 14.04.2 den önce bir 12.04 indirmiştim onu mu denesem bilemedim ki. Bootu çok yavaş bunun niyeyse. C2D E6300 varken Linux Mint 15 kurmuştum çat diye açılıyordu.

Bu arada lucid nedir ?

ata

bakın dunde açıladı 12.10 demek 2012 10 cu ayı demek neden geri gidiyorsunuz , önerim ya çözümleyelim yada 14.04.1 lts yükleyin

radeon.modeset=0
ekleyin ve CTRL+X yapın. Eğer açılırsa bilgisayar

lspci
sudo apt-get install mesa-utils
glxinfo | grep render
/usr/lib/nux/unity_support_test -p
jockey-text -l

sunu deneyelım
[mergedate]1428944276[/mergedate]
32 yada 64 ne kullanıyorsunuz isterseniz saglıklı bir 14.041 lts lık atayım yada deneyelim kurulu sisyeminizi  çalıştırmayı

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 19:57:56bakın dunde açıladı 12.10 demek 2012 10 cu ayı demek neden geri gidiyorsunuz , önerim ya çözümleyelim yada 14.04.1 lts yükleyin

radeon.modeset=0
ekleyin ve CTRL+X yapın. Eğer açılırsa bilgisayar

lspci
sudo apt-get install mesa-utils
glxinfo | grep render
/usr/lib/nux/unity_support_test -p
jockey-text -l

sunu deneyelım
Üstteki kodu kullanarak açıyorum zaten. Yalnız ikinci yazdığın kodun çıktısı şöyle

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
mesa-utils zaten en yeni sürümde.
mesa-utils elle kurulmuş olarak ayarlı.
Aşağıdaki paket otomatik olarak kurulmuş ve artık bu pakete gerek duyulmuyor:
  linux-image-generic-lts-utopic
Bu paketi kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 7 paket yükseltilmeyecek.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.

Sistem 64 bit.

ata

sudo fdisk -l
df -h
üstekiler den sonra .
ayrıca çıktıları görmeliyim onlarıda ekleyin

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 20:02:10sudo fdisk -l
df -h
üstekiler den sonra .
ayrıca çıktıları görmeliyim onlarıda ekleyin

ata

sudo apt-get remove --purge nvidia*
sudo apt-get install xserver-xorg-video-nv
hata devam ediyormu kontrol edelım kodlar sonrasında

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 20:12:17sudo apt-get remove --purge nvidia*
sudo apt-get install xserver-xorg-video-nv
hata devam ediyormu kontrol edelım kodlar sonrasında

Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-compute-profiler' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-319-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cg-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-310-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-doc' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-visual-profiler' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-icd-304-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-persistenced' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-driver' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-304-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-icd-331-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1-304-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cg-doc' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-304-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-gdb' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-kernel-486' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-common' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-glx' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-binary' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-325-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1-331-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-kernel-686-pae' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-current-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-310-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-modprobe' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-current-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-310-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-kernel-amd64' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-310' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-313' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-319' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-nsight' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331-updates-uvm' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-325' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-319-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-310-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cg-toolkit' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1-331' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-debugger' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-driver-binary' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'bumblebee-nvidia' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-toolkit' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-313-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-profiler' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-experimental-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-319-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-310-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-icd-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-current-updates-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-319-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-opencl-icd-331' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-texture-tools' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-kernel-dkms' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-310' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-319' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-va-driver' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-304-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-profiler' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-current' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-prime' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-settings-313-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-173-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-libopencl1-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-304' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-304-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-310' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-313' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-319' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'boinc-nvidia-cuda' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-325' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-vdpau-driver' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-experimental-331' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-cuda-dev' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-304-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-profiler' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-173' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-313-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331-updates' seçiliyor
Bilgi, 'nvidia*' düzenli ifadesi için 'nvidia-331-uvm' seçiliyor
Package 'nvidia-vdpau-driver' is not installed, so not removed
Bilgi, 'nvidia-settings-binary' yerine 'nvidia-settings' seçiliyor
Package 'nvidia-driver' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-glx' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-kernel-dkms' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-kernel-amd64' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-kernel-686-pae' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-kernel-486' is not installed, so not removed
Package 'nvidia' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-313' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-313' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-319' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-325' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-325-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-325' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-331' is not installed, so not removed
Bilgi, 'nvidia-texture-tools' yerine 'libnvtt-bin' seçiliyor
Package 'nvidia-libopencl1-dev' is not installed, so not removed
Bilgi, 'nvidia-va-driver' yerine 'vdpau-va-driver' seçiliyor
Package 'nvidia-cuda-debugger' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-libopencl1' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-compute-profiler' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cuda-profiler' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-profiler' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-prime' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-304-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-310' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-310-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-313-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-319' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-319-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-experimental-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-settings-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-173' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-173-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-310' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-310-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-310-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-310-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-313-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-313-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-310' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-310-dev' is not installed, so not removed
Package 'bumblebee-nvidia' is not installed, so not removed
Package 'boinc-nvidia-cuda' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cg-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cg-doc' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cg-toolkit' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cuda-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cuda-doc' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cuda-gdb' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-cuda-toolkit' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-nsight' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-profiler' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-visual-profiler' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-304-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-304-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-304-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-319' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-319-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-319-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-319-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331-updates-uvm' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-331-uvm' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-current' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-current-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-current-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-current-updates-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-experimental-304-dev' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-libopencl1-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-libopencl1-304-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-libopencl1-331' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-libopencl1-331-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-icd-304' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-icd-304-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-icd-331' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-opencl-icd-331-updates' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-common' is not installed, so not removed
Package 'nvidia-modprobe' is not installed, so not removed
Aşağıdaki paket otomatik olarak kurulmuş ve artık bu pakete gerek duyulmuyor:
  linux-image-generic-lts-utopic
Bu paketi kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 8 paket yükseltilmeyecek.

Bu da xserverın hatası
batuhan@BATUHAN:~$ sudo apt-get install xserver-xorg-video-nv
E: xserver-xorg-video-nv paketi bulunamadı

ata

kurulumda swat alanı belırledınız mı sorma sebebim bu kurulum hatası görünüyor su an için
https://cloclo2.datacloudmail.ru/weblink/view/6c20af53a10c/64bitubuntu.rar?etag=11956ED6DF8A6E6F5E80BB616F1C28D42C757F0C&x-email=undefined
kurulumda suna dıkkat edin ramın 2 katı swat alanı oluşturun kurulum sonrası 2 kere yenıden başlatın ki grub kurulumundan emin olunulsun
yukardaki link 64bit ubuntu 14.04.1 sisteminize daha uyumlu olacağını düşünüyorum

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 20:25:14kurulumda swat alanı belırledınız mı sorma sebebim bu kurulum hatası görünüyor su an için
https://cloclo2.datacloudmail.ru/weblink/view/6c20af53a10c/64bitubuntu.rar?etag=11956ED6DF8A6E6F5E80BB616F1C28D42C757F0C&x-email=undefined
kurulumda suna dıkkat edin ramın 2 katı swat alanı oluşturun kurulum sonrası 2 kere yenıden başlatın ki grub kurulumundan emin olunulsun
yukardaki link 64bit ubuntu 14.04.1 sisteminize daha uyumlu olacağını düşünüyorum
Kurulumda swap alanı belirleyemedim. Kendisi de swap alanı ayarı yapmam gerektiğinden bahsetti ama ben nereden yapacağını bulamadım.
Ben indiriyorum ama uzun sürüyor bu bugün kurulum yapamayabilirim. Birde USB den kurarken bile radeon.modeset=0 yapmasam kurulum yapamıyordum sürümlede alakalı olabilir.

ata

apt-get install xserver-xorg
hata veriyormu peki kuruluyormu
[mergedate]1428946211[/mergedate]

sudo apt-get -f install

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo rm -rf /etc/X11/xorg.conf

sudo reboot
[mergedate]1428946405[/mergedate]
sız kurulum sırasındada aynı kodla gırıyorsunuz dogrumu anladım yanı kurulum esnasında ve sonrasında sorun aynı
[mergedate]1428946470[/mergedate]
hem atı kurulu hem açık sürücülerin yani çakışma var demektir
[mergedate]1428946817[/mergedate]
 ubuntu güvenli modda aç ve ek sürücülerden ati pasifleştirdikten sonra ubuntu açılır

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 13 Nisan 2015, 14:46:28Hocam ben 1985 yılında da Sony Firmasına Mektup yazmıştım Bu model müzik sisteminize vu meter takmak istiyorum bana uygun bağlantı şeklini gösterin, ve onlara izmir den kolileyip oldukça çok hediye göndermiştim. 1 ay sonra bana Service Manual ve ekteki yazıda vu meter sizin kullandığınız model için uygun değildir ama herhangi bir parça isterseniz gönerdiğimiz formu part no ile doldurup bize gönderin şeklinde yazı gelmişti. Service Manul Çok detaylı Devre ölçüm voltajları ve parça bağlantı detayları ayrıntılı var, ben buraya birkaç sayfa örnek resim çekip paylaştım.
ET @ozgurece 
Vatandaşlar cihazın sağının solunun delinmesine hayınlık gözüyle baktıkları için VU metre olayını o şekilde cevaplamışlardır.
Ama bizler olsaydık cihazın ya öndeki ibreleri iptal edip onları VU metre yapardık, ya da cihazın önünü delip keserek VU metre koyardık :D

isimsiz kahraman

Alıntı yapılan: ata - 13 Nisan 2015, 20:42:47apt-get install xserver-xorg
hata veriyormu peki kuruluyormu
[mergedate]1428946211[/mergedate]

sudo apt-get -f install

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo rm -rf /etc/X11/xorg.conf

sudo reboot
[mergedate]1428946405[/mergedate]
sız kurulum sırasındada aynı kodla gırıyorsunuz dogrumu anladım yanı kurulum esnasında ve sonrasında sorun aynı
[mergedate]1428946470[/mergedate]
hem atı kurulu hem açık sürücülerin yani çakışma var demektir
[mergedate]1428946817[/mergedate]
 ubuntu güvenli modda aç ve ek sürücülerden ati pasifleştirdikten sonra ubuntu açılır

İlk verdiğiniz komutta kurmuyor hata veriyor diğer yazdıklarınızı da deneyeceğim birazdan.
Bu arada kurulum sırasında da ve sonrasında da aynı kodla giriyorum evet doğru.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: olc technics - 13 Nisan 2015, 16:51:26Portatif hoparlör anfi procesi için NİMH pil aramaktayım. Aklımda daha önce de kullandığım Varta markasıyla, daha kolay temin edilebilen GP markası var. Yada sizin tavsiye edebileceğiniz hesaplı NİMH pil var mıdır?

Toplamda 8 adet pil düşünüyorum.

Yardım ederseniz çok makbule geçer.
ET'li ve de kemikli @olc technics 
GP markasından uzak dur.
En son almış olduğum ENERGIZER marka veya VARTA bence iyidir.
Bendeki tüm GP ler ÇÖP oldu.

ata

Ati Sürücü Kaldırıp Sistemin İlk Haline Getirlmesi(Mesa Öntanımlı Hale Dönüş);

Ati sürücü kurulumunda hata yapanlar, yada tanıtamayanlar aşağıdaki işlemlerle sistemi ilk haline getirebilirler.

Ayrıca daha önceden ati sitesinden sürücü indirip kuranlar , bende depoyla güncellemleri almak istiyorum diyorlarsa. İlk olarak aşağıdaki işlemleri yapıp sonra sistemi yeniden başlatıp. Ek sürücüler kısmından atiyi tanıtıp depoyu eklemeleri gerekmektedir.

sudo /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get autoremove
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Kolay gelsin :P