YAMYAM'ların SOHBET bölgesi

Başlatan Mr_YAMYAM, 19 Mayıs 2014, 23:34:01

seron

;D
Gızacak birşey yok.
(Bana gızdı o bana, duymasın) ;D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 14 Nisan 2016, 19:54:44Arkadaş internetim az kaldı diye az ara vermeye çalıştım onuda başaramadım aha bak buda cicobaytım http://i.hizliresim.com/3L5a10.jpg dahada ayın 22 sine kadar bununla idare edicem ama yazımda belirtmiştim bir oylama olursa yeni konu için benden oy sayın diye. Verip veriştirme diye birşey yok ama canımı sıkan 1-2 olayıda yazmadan edemem beni tanıyanlar bilir kıl olduğum tek olay var ben birşey yazınca sallanmaması beni 6-7 yıldır tanıyorsun millet bir soru sorunca 30 sayfa yazışıyorsunuz ben bir kablo ve müzik sistemi sordum ki harbiden yazın dalmayı düşünüyordum pek oralı olmadınIz hadi oda pek mühim değil kablo kopmuş dedim başka bir konuda böle soru olmaz diye örnekliyorsun soru nasıl olur ? kablom kopmuş resim atıyım istersen sana diyorum ? cevap gelmiyor eee şimdi bana böle dış kapının mandalı yaparsanız ben birşey deyincede kızmayın abi ben 6 senedr aynıyım hiç değişmedim burda istediğiniz sohbeti yapın ben bilmesemde katılmaya çalışıyorum aranıza peşinizden 5-6 tane forum geldim gıbızlanmadan niye ? seni ve diğer arkadaşları sevdiğim için ama tekrar edeyim ben birşey yazıyorsam hiç sallanmıyorsa dahada yazmam olumsuz yaz deki bölemi yazılır vs de hiç alınmam ama hiç yazmamışım gibi yapılırsa ve bu baska konuda bune yaf gibi denirse beni üzer ben alıngan adamımdır açık söliyim haa kimse kimseye cevap vermek zorundamı ? tabiki hayır ama benim dert ettiğim mevzu bu @seron abi nin dediği gibi oyun meselesi veya başka konuların konuşulması benim için önemli değil neyse ben yazımı yazıyım yine giremiyebilirim internet baya azaldı söliyim ...
@okinkurt
Sen dayaklık adamsın.
Tüm söylediklerine cevap verdim ama tınlamıyorsun bile.
Yahu kablo kopuksa tamir et. ya da ettir. Ya da en lezzETlisi ızgara ET diyorum anlamıyorsun.
Yeni sistem alacaksan sen bilirsin. Kararını ver gel biz de öneri yapalım.
Yamyamların sohbet bölgesi çok şişti. Artık ilk başlığı kapatıp yeni başlık açayım dedim, yazacağın bir cümle idi.
''BEN KATILIRIM'' Bitti.
Daha ne gıbızlanıyorsun ki anlamıyorum.
İnternetin bitiyorsa bende de aynı durum var. Dersin ki internetim biterse ayın 22 sine kadar gelemem o kadar.

ozgurece

Mr_YAMYAM

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 14 Nisan 2016, 20:24:52@okinkurt
Sen dayaklık adamsın.
Tüm söylediklerine cevap verdim ama tınlamıyorsun bile.
Yahu kablo kopuksa tamir et. ya da ettir. Ya da en lezzETlisi ızgara ET diyorum anlamıyorsun.
Yeni sistem alacaksan sen bilirsin. Kararını ver gel biz de öneri yapalım.
Yamyamların sohbet bölgesi çok şişti. Artık ilk başlığı kapatıp yeni başlık açayım dedim, yazacağın bir cümle idi.
''BEN KATILIRIM'' Bitti.
Daha ne gıbızlanıyorsun ki anlamıyorum.
İnternetin bitiyorsa bende de aynı durum var. Dersin ki internetim biterse ayın 22 sine kadar gelemem o kadar.

Arkadaş katılırım dedim zaten önceki mesajda benden olumlu oy yazın diye bu cümlenin başka anlamı yokki , uzunca yazıp aletin modelini söledim ses etmedin ben bunu söledim başka konudada bu nasıl yazı olmaz diyon ben buna alınırım hadi onuda geç zaten 3-4 kişiyiz kimse karşı çıkmaz  açılmasına demişim oda kalmış ölee havada sonra ben gıbızlanıyor oluyorum ..

seron

Özgürece de istediğine göre toplam 4 kişi ettik.
Bence açmalısın.
Burada unuttuğumuz birisi daha var: Cokomoko. kendisi öğrenci olduğundan çok sık gelemese de arada bir gelir merhaba der. Sonra sizin yunusgür, asla yıkılma(neverbackdown), glsgn falan gelmez oldular ama senede bir selam veriyorlar.
yani kısaca, katılım az da olsa bir yamyamların sohbet bölgesine daima ihtiyaç oluyor. bak geçende birisi yazılarını takip edip PEYNİR amplisi için yardıma geldi. Olc tecnics de amplisi için zaman zaman geliyor.

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 14 Nisan 2016, 20:55:00Özgürece de istediğine göre toplam 4 kişi ettik.
Bence açmalısın.
Burada unuttuğumuz birisi daha var: Cokomoko. kendisi öğrenci olduğundan çok sık gelemese de arada bir gelir merhaba der. Sonra sizin yunusgür, asla yıkılma(neverbackdown), glsgn falan gelmez oldular ama senede bir selam veriyorlar.
yani kısaca, katılım az da olsa bir yamyamların sohbet bölgesine daima ihtiyaç oluyor. bak geçende birisi yazılarını takip edip PEYNİR amplisi için yardıma geldi. Olc tecnics de amplisi için zaman zaman geliyor.

3-4 yıldır yine 3-4 kişi ile ilerliyor bu grup yine ilerliyecektir ancak temelde açılmasın diye bir düşünce varsa başka nedenden bilemem yunus pek girmez , bizim hakan işten vakit bulamaz diye düşünüyorum birde genel konuşulanlar ve tartışmalar onları sarmıyor ......

Ben tüyer herkese iyi akşamlar düşündüklerimi yazdım kafam rahat tv bakmaya gidiyorum :)

seron

onur abi dur gaçma.
kargoyu aldım sana ramın fotosunu çekecem bekle.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 00:28:10onur abi dur gaçma.
kargoyu aldım sana ramın fotosunu çekecem bekle.
Acele et nurten acele et.

seron

WinXp'nin Android telefonu tanımadığını unutmuşum.
Linuxa geçmek zorunda kaldım. Allahtan Linuxlu bilgisayarım var 8)  ;D

Önü:

Arkası:

Seninkisiyle beraber hepiciği:

Bak bağalım...

Mr_YAMYAM

Seninkinde JEDEC 3 yok sanırım.
En iyisi benimkileri tak.
İşlemeciyi de test etmeyi unutma
Benim RAM'lerin chipleri HYNIX miydi acaba

HAH gördüm.
Benimkilerin birisi ELPİDA chipli diğeri KINGSTON'un HYNIX'e yaptırmış olduğu chiplerden.

seron

Birinin üzerinde ELPIDIA diğerinin üzerinde Kingston yazıyor. Benim ramın çipleri büyük dikdörtgensel çiplerden oluşuyor ve heriki yüzünde de var. Bu tip ram çipleri genellikle Hynix üretiyor sanırsam. İşlemcini ve ramları test edeceğim, hele bir arın olsun bakarım. Şimdi gece gece vidayla neyle uğraştırma beni. :D Bizimkiler yattı.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 01:16:18Birinin üzerinde ELPIDIA diğerinin üzerinde Kingston yazıyor. Benim ramın çipleri büyük dikdörtgensel çiplerden oluşuyor ve heriki yüzünde de var. Bu tip ram çipleri genellikle Hynix üretiyor sanırsam. İşlemcini ve ramları test edeceğim, hele bir arın olsun bakarım. Şimdi gece gece vidayla neyle uğraştırma beni. :D Bizimkiler yattı.
Tamam ne baarıyon :D
Ne zaman istersen test edebilirsin.
Önce işlemciyi tak haa :D
Bi de anagartının resmi yokmuydu

seron

Garanlık olduğundan resim çekemiyom ama modelini vereyim:
ASUS P5LD2-X/1333
LGA775 SOKET
2XDDR2 SLOTlu
biraz kıytırık bir ankart. o yüzden elimdeki 2.5ghz çift çekirdekli işlemciyi çeyeder mi bilmiyorum. yarın seninkisini deneyeceğim.
BULDUUUUUM BULDUUUUUM!:
http://www.cizgi.com.tr/upload/pms_dosya/103/p5ld2x1333_tr.pdf
RESMİ-MESMİ DE AYNEN BU:
https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2X1333/

Mr_YAMYAM

Tamam.
O PDF'yi kaydet ve sakla. Lazım oldukça isterim senden.

seron

Ben buralardayım. Biraz internette gezinip yatarım.

Mr_YAMYAM

Bak senin BIOS'ta Microcode update özelliği varmış.
Önceden kaydedilmiş bir işlemci değiştiğinde sistem hata verebilir.
Benim önceki gönderdiğim işlemcinin neden çalışmadığı belli oldu.
Bu işlemciyi çalıştırabilmen için biraz daha dövmem gerekebilir.

seron

Benim BIOS arayüzü öyle değil ama yine de buna dikkat edeceğim.

okinkurt

Günaydın ahali :) seron abi kargoda setlers varmıydı ? yollamışmı yamyam abi yoksam yine halının altınamı gitti .

Bu arada @Mr_YAMYAM Ağabey profil fortomu değiştirdim artık rahatça ölü taklidi yapabilirsiniz hıhıhıh ayı var sonuçta olaya uygun olsun dimi :))))

ozgurece

Onursal Hocam Hangi Kargoyla yolladınız ? Elimdeki Yurtiçi Kargo Fişine baktım ,Ben size 11.03.2016 da PC yi göndermişim .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 15 Nisan 2016, 10:34:48Günaydın ahali :) seron abi kargoda setlers varmıydı ? yollamışmı yamyam abi yoksam yine halının altınamı gitti .

Bu arada @Mr_YAMYAM Ağabey profil fortomu değiştirdim artık rahatça ölü taklidi yapabilirsiniz hıhıhıh ayı var sonuçta olaya uygun olsun dimi :))))
Settlers i de gönderdim. artık 3 li çevirebiliriz.

Alıntı yapılan: ozgurece - 15 Nisan 2016, 13:17:04Onursal Hocam Hangi Kargoyla yolladınız ? Elimdeki Yurtiçi Kargo Fişine baktım ,Ben size 11.03.2016 da PC yi göndermişim .
Bunları MNG ile gönderdim adamım. Biraz daha pahalı ve lüx service. Maksat Seron ödesin cebinden  ;D

ozgurece

Hocam yanlış anlaşılma oldu Ben zannetim ki benim PC yi Kargoya verdiniz, :-) Kargo ucretlerine zam gelmiş bu pc yi ben Angara'ya 50 tl ye gönderdimdi. Neyse Hocam Sorun değil siz Benim PC yi Kargoya verince haber verirsiniz. Umarım çok gecikmez çünkü Yaz Sezonu açıldı .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 15 Nisan 2016, 14:43:01Hocam yanlış anlaşılma oldu Ben zannetim ki benim PC yi Kargoya verdiniz, :-) Kargo ucretlerine zam gelmiş bu pc yi ben Angara'ya 50 tl ye gönderdimdi. Neyse Hocam Sorun değil siz Benim PC yi Kargoya verince haber verirsiniz. Umarım çok gecikmez çünkü Yaz Sezonu açıldı .
Haa yok adamım. Senin PC yi göndermedim.
Ama gönderilmeye hazır. Şu ev işleri bitsin her an gönderebilirim.

seron

Evet, oyun iki adet diske yazdırılmış ve güzelce DVD kutusuna konmuş.

Ramları Memtest86 yazılımıda teste bırakarak kafeye geldim. herhangi bir hata bulursa gırmızı nokta ve Error yazısıyla bana belirtecektir. Öncesinde de CD üzerinden PCLinuxOS çalıştırdım, gayet çalışıyor. Şayet bu işi kıvırabilirsek Windowsun yanına Ubuntu Studio kurabilirim, sırf Yamyam'a kibarlık olsun diye. Bu makinede de studio dursun kullanırım.

Ram testi bitince İşlemciyi test edeceğim. Başıma iş aldım ;D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 18:32:38Evet, oyun iki adet diske yazdırılmış ve güzelce DVD kutusuna konmuş.

Ramları Memtest86 yazılımıda teste bırakarak kafeye geldim. herhangi bir hata bulursa gırmızı nokta ve Error yazısıyla bana belirtecektir. Öncesinde de CD üzerinden PCLinuxOS çalıştırdım, gayet çalışıyor. Şayet bu işi kıvırabilirsek Windowsun yanına Ubuntu Studio kurabilirim, sırf Yamyam'a kibarlık olsun diye. Bu makinede de studio dursun kullanırım.

Ram testi bitince İşlemciyi test edeceğim. Başıma iş aldım ;D
Merak etme.
Alışınca gudurursun bu sefer de UBUNTU STUDIO'cu olursun.
ÖN TAVSİYE:
UBUNTU STUDIO 12:04 LTS gur. 14:04 ü gurma.

seron

Zaten 1404 yok elimde. indireyim desem iso 2.5GB ;D
En iyisi 1404LTS gurayım bi haftaya kadar günceli çıkacakmış, güncelleriz. ;)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 19:01:19Zaten 1404 yok elimde. indireyim desem iso 2.5GB ;D
En iyisi 1404LTS gurayım bi haftaya kadar günceli çıkacakmış, güncelleriz. ;)
Oolum yazdıklarımı iyi oku ve ona göre doğru yaz.
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 15 Nisan 2016, 18:56:28Merak etme.
Alışınca gudurursun bu sefer de UBUNTU STUDIO'cu olursun.
ÖN TAVSİYE:
UBUNTU STUDIO 12:04 LTS gur. 14:04 ü gurma.
Bak ne yazmışım.

seron

imla hatası tamam tamam 12.04LTS 64bit  var elimde. yazılımlar eski ama olsun güncellerim.
senin işlemci ile beraber elimde
2.5ghzlik
çift çekirdek
2MB keş vb. özellikli bir işlemci var(dı bulabilirsem). hangisi daha üstün gelirse, onu takar kullanırım.
bakalım bizim "eski" bilgisayar, "canavar" olacak mı...

seron

Onur ağabey, 600ü doldurmadan evvel bir soru daha sorayım.
WinXP sistemimde güncel AVAST kurulu.
Yalnız harici harddiskte bir klasörle oynarken birşey oldu ve sistemde bir gariplik var. O klasörün içinde daha evvelden sana gösterdiğim SYSTEM VOLUME İNFORMATİON'un içine musallat olan bir böcük var idi ve temizlemiştim yalnız,
gerek o klasörü açarken gerekse masaüstünde dolanırken sanki bir sıkıntı var gibi geliyor, kıllandım.

Antivirüs alacak para yok.

Hangisi:
-Bitdefender free
-Kaspersky deneme
-Norton deneme
-Avg free
-Avira free

Önce avastı deaktif edeceğim, sonra birini kurup geçici olarak tarama yaptırıp kaldıracağım, sonra Avastı tekrar ektif edeceğim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 20:06:14Onur ağabey, 600ü doldurmadan evvel bir soru daha sorayım.
WinXP sistemimde güncel AVAST kurulu.
Yalnız harici harddiskte bir klasörle oynarken birşey oldu ve sistemde bir gariplik var. O klasörün içinde daha evvelden sana gösterdiğim SYSTEM VOLUME İNFORMATİON'un içine musallat olan bir böcük var idi ve temizlemiştim yalnız,
gerek o klasörü açarken gerekse masaüstünde dolanırken sanki bir sıkıntı var gibi geliyor, kıllandım.

Antivirüs alacak para yok.

Hangisi:
-Bitdefender free
-Kaspersky deneme
-Norton deneme
-Avg free
-Avira free

Önce avastı deaktif edeceğim, sonra birini kurup geçici olarak tarama yaptırıp kaldıracağım, sonra Avastı tekrar ektif edeceğim.
Böyle bir mantık olmaz.
Avast kurulu ise diğer ücretsiz yazılımlar da daha fazla korumazlar. Üstelik sen sistem volume information klasörünün değerini değiştirmişsen bunu antiböcükler ile geri düzeltemezsin.
Eğer bu klasör (SWI) XP nin klasörü ise farklı, deponun klasörü ise farklı işlem gereklidir.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 15 Nisan 2016, 13:25:40Settlers i de gönderdim. artık 3 li çevirebiliriz.
Bunları MNG ile gönderdim adamım. Biraz daha pahalı ve lüx service. Maksat Seron ödesin cebinden  ;D

İyi bari kurarsa seron reis oynarız top onda artık bu arada ayı fotosu ters etki yaptı ben bunu kullanıyım bari :D

Bu arada Avast candır 600 gündür sistemde böcük möcük yok maşallah @Mr_YAMYAM  abi chipte tavsiye ettiğinden beridir spy bot + avast kullanıyorum sıkıntı yok spy bot avastın işlemleri bile bana soruyor çok iyi 2 li :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 15 Nisan 2016, 20:23:42İyi bari kurarsa seron reis oynarız top onda artık bu arada ayı fotosu ters etki yaptı ben bunu kullanıyım bari :D
Seron'un kulağını kuyruğunu çek.
Oyunu kurdurt. Gerekli ayarları ve mıncıklamaları tarif et. Sonra ikiniz hafiften çevirin.
Bana da yazarsanız ''GEL ABİ BERABER ÇEVİREK ''diye ben de gelir sizleri bir gözel köteklerim oyunda :)

seron

Abi oyunu bu akşam kurup off-layn denemek istiyorum ama aynı zamanda diğer bigisayarın testleri de var.
Aslında oyunu beraber oynamak için can atıyorum ama böyle cahal halimle aranıza dalarsam rezil rüsva olmak da var ;D

Okinkurt ben avastı yeni sürüme güncelle deyince gıcık bir arayüz yüklendi ve hiç memnun değilim. seçeneklerde başlangıç taraması yap seçeneği yok oldu. spybot sd yi hatırlattığın iyi oldu. ben de ne eksik diye düşünüyordum. eve gider gitmez ilk işim onu yükleyip sonra da settlersi bir mıncıklayayım bakayım neymiş.

onur abi sorun, harici harddiskin (usb ile bağlıyorum) virüslü olduğunu tahmn ettiğim bir klasöründe cereyan ediyor. bu klasöre ellemezsem sıkıntı yok. ama içini görüntülemek için tıklatırsam bilgisayar afallıyor, klasör çooook geç açılıyor (virüsün bu esnada kendisini sistemin içine kopyaladığından endişeleniyorum) bir şekilde açılıyor ama daha sonra sistem iflah olmuyor. masaüstü performansı da sanki biraz yavaşlıyor. avastla tarattım bir şey bulamadım oğlum diyor...

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 20:34:02Abi oyunu bu akşam kurup off-layn denemek istiyorum ama aynı zamanda diğer bigisayarın testleri de var.
Aslında oyunu beraber oynamak için can atıyorum ama böyle cahal halimle aranıza dalarsam rezil rüsva olmak da var ;D

Okinkurt ben avastı yeni sürüme güncelle deyince gıcık bir arayüz yüklendi ve hiç memnun değilim. seçeneklerde başlangıç taraması yap seçeneği yok oldu. spybot sd yi hatırlattığın iyi oldu. ben de ne eksik diye düşünüyordum. eve gider gitmez ilk işim onu yükleyip sonra da settlersi bir mıncıklayayım bakayım neymiş.

onur abi sorun, harici harddiskin (usb ile bağlıyorum) virüslü olduğunu tahmn ettiğim bir klasöründe cereyan ediyor. bu klasöre ellemezsem sıkıntı yok. ama içini görüntülemek için tıklatırsam bilgisayar afallıyor, klasör çooook geç açılıyor (virüsün bu esnada kendisini sistemin içine kopyaladığından endişeleniyorum) bir şekilde açılıyor ama daha sonra sistem iflah olmuyor. masaüstü performansı da sanki biraz yavaşlıyor. avastla tarattım bir şey bulamadım oğlum diyor...

Abi setlers da bende çok eyi değilim muhtemelen yamyam abi 2 mizi paspas edecektir adamda pardon beyefendide zosuran büyücüler bile var :D

seron

Eğer bak oyunu öğrenirsem, benimle yarışamaz. Hele age of empires de karşıma çıkmasın söyle ona ;D

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 20:41:44Eğer bak oyunu öğrenirsem, benimle yarışamaz. Hele age of empires de karşıma çıkmasın söyle ona ;D

Oyunu öğrenmek basit te vatandaş ben onu tanıdım tanıyalı bu oyunu çeviriyor :D bizim 100 fırın ekmek yememiz lazım, biz oynarken ben ordu kurdum diye seviniyordum dedim heralde artık saldırabilirim bi saldırdım benim ordu kartal ile savaşan solucan kadar çaresiz kaldı yok oldular :)) oyundaki askerlerde gururlu saldırdımı geri çekilme emrinede uymuyorlar hepsi telef oldu garibanların .

seron

600e geçtik. Yeni başlığa geçelim.

Okinkurt,
Age of empires de orduyu kurup hemen saldırırsan telef olursun.
askerlerin zırhlı mı?
hangi çağdasın?
demircihane kurdun ve demiri işlemeyi öğrendin sonra da silah ve zırh geliştirdin mi?
askerlerin bazıları güçlü ve zırhı sağlamdır; ama yavaş dövüşür.
bazıları zayıf ve zırhsızdır; ama fırtına gibi dövüşür.
ne tip askerler var?
işte bunlar AOE de çok önemli. o oyunun mantığını henüz bilmiyorum ama öğrenirsem bu tip sorunları yaşayacağımı zannetmem. zira AOE konusunda yamyam abiye meydan okuyorsam, bir bildiğim var demektir.  ;)  o da aynen benim gibi AOE de değil de settlersde aşmış. şayet iyice alışırsam sana da örgetirim... beraber hücum eder o ...ssuran boğayı öldürürüz... ;D

Mr_YAMYAM

Benim için yenmek yenilmek möhüm değildir settlerste.
Ben zaten bu oyunda yeterince tecrübeliyimdir. (Sene 1995 ten beri)
Ama oyunun onlayn özelliklerini gösterebilmek için sizlerin de katılmanız lazım ki size öğretebileyim.
Tek başınıza oyunu öğrenmeniz zor olur. Bilen birisi yardım ederse (Ben mesela) oyunu daha çabuk kavrarsınız.

Bu arada Sohbet bölgesi 600. sayfaya ulaşmış.
Artık burayı kapatıp yeni bir bölge açmak lazım.