Step Motor Secimi

Başlatan Onida, 19 Mayıs 2014, 15:23:58

Onida

Merhaba Arkadaslar,
bi konuda yardiminiza ihtiyacim var. Laser isini parcalama ya da dagitma projesinde kullanmam gerekn stepmotor u secmem de bana yardim edebilirseniz sevinirim. Öncelikle devre size asagida verecegim linktekinin bir benzeri olacak
http://www.instructables.com/id/Frameless-Laser-Harp/
burda yalniz aynisini yapmayacam ama bi benzeri olacak ve kullanacagim malzelemer ayni
ne yazik ki motoru secemiyorum bir türlü. yani benim sececegim motorun kücük boyuttaki bir aynayi belli bir aci araligi ile ileri geri sürekli ama sürekli hareket ettirmesi gerekiyor. yani diyelim ki ben bir laser isinini 10 tane isina bölmek istiyorsam ve herbir isinin araligi 10 derecelik aci olsun ve toplamda 90 derecelik bir aci ile sürekli saga sola gidip gelecek ve bunu öyle hizli yapmasi gerekcek ki izleyici o esnada o isinlarin sürekli orda oldugunu sanmasi gerekecek
iste bu benim tez konum ve henüz yeni basladim acikcasi motorlar hakkinda cok fazla bilgiye sahip degilim ki hatta cok okudum ama canlandiramiyorum bir türlü kafamda ve de burda motor secmem de kullanacagim laser isinin gücü ne denli önemli olacak onu da bilemiyorum. bu konuda nelere dikkat etmem gerekir ve de bana bu konuda bir yol gösterebilirseniz cok sevinirim. simdiden herkese tesekkür ederim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın