Analog saat devresi

Başlatan djtur, 17 Mayıs 2014, 13:19:10

djtur

Arkadaşlar günlerdir saniye akrep yelkovanlı analog saat devresi arıyorum ama net güzel bir devreye rastlamadım.Acaba bu konuda açık bir şekilde anlatılmış adres ya da devre biliyor musunuz?Çok yerde yapılmış halini görüyorum ama kimse paylaşmıyor.Cevap verenler çok uğraştırır diyor.Ben uğraşmaya razıyım.Aşağıda ekte örnek resimler var.Yeter ki bir paylaşım olsun.İnanın çok minnettar kalırım.İsis şeması ve hex ini gerekirse ücret karşılığı da alabilirim.Hayırlı günler.

Flatron

Blogda yazıları olan Erol Tahir Erdal (ETE ) isimli PIC Basic Pro konusunda çok bilgili bir arkadaş var onun böyle projesi vardı .Google da araştırırsanız tüm detaylara ulaşırsınız sanırım

Kolay Gelsin

djtur

Flatron çok teşekkür ederim.ETE hocamın 60 ledli çalışmasını diyorsan o değil.Benim dediğim akrep yelkovan olacak,display olmayacak.

seron

djtur

Seron hocam bu beni aşar.İşlemcisini nasıl kodlarız bunun?Yine de çok sağolasın.

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

t.t

ölçüsü ne olacak genişlik yükseklik eğer hazırıda işimi görür diyorsanız piyasada p 10 paneller var kayan yazı veya grafik ekran diye geçiyor 2 adet saat için yeterli hiç uğraşmadan bilgisayardan paketprogram ile atacağınız dosya ile anında analog veya dijital saati veya termometreyi  yaparsını yardımcı olabilirim bukonuda

djtur

Alıntı yapılan: t.t - 18 Mayıs 2014, 10:33:19ölçüsü ne olacak genişlik yükseklik eğer hazırıda işimi görür diyorsanız piyasada p 10 paneller var kayan yazı veya grafik ekran diye geçiyor 2 adet saat için yeterli hiç uğraşmadan bilgisayardan paketprogram ile atacağınız dosya ile anında analog veya dijital saati veya termometreyi  yaparsını yardımcı olabilirim bukonuda

Hocam ölçü önemli değil.dediğiniz gibi 2 tanesi  bana yeter.Siz bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Kontrol kartı+p10 panel ve program kaça mal olur?

t.t

32x32 cm ve 32led dikey 32 led yatay pc üzerinde yaklaşık görüntü çözünürlük. Daha iyi bir görüntü istiyorsan 64 led x 64 led çözünürlük ile daha net görüntü alırsın özelden yazarsan yardımcı olurum

kuylus

Devreyi yapabilirim dersen, bizzat çizip uyguladığım  bana ait saat devresini, pcb çizimi ve hex dosyasını gönderebilirim, sadece  ticari amaçla kullanılmasını istemiyorum
https://www.youtube.com/watch?v=tUVGdK3F4XM

muzikmp3

merhaba bu devreyı kendım kullanmak istıyorum rica etsem dosyları yoollablilrmısınız ıyıy gunler

seron

merhaba.
konudan hiç anlamıyorum ama daha önce sitemizde gördüğüm şu devreyi bir inceleyip deneyebilirsiniz.
sorularınızı bana sormayın, hiç anlamıyorum.
bir de devrenin çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.
kaynak 320volt blok sayfamızdır. şimdi linki bulamadığımdan, bilgisayarımdan arayıp buldum yükledim, kolay helsin.
http://s4.dosya.tc/server3/c6abyw/ledli_analog_saat.zip.html

kuylus

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın