zaman rolesi yardım edebılecek olan varmı lutfen

Başlatan qasva, 11 Mayıs 2014, 10:15:54

qasva

selamın aleykum beyler bır sorunum var cozemıyorum yardım edersenız hayır duamı alırsınız :) benım motorsıkletımde uzaktan calıstırma sıstemı var ben taktım ama ben uzaktan kumanda ettıgımde 5 sanıye kadar marş yapıyor bu sure içerısınde 2. sanıyede motorsıklet zaten çalışmıs oluyor  bu kalan 3 sanıye bosa basıyo marş komurunu bıtırıyo belkıde zamanla farklı sorunlarda cıkarabılır benım sızden ıstedıgım 2sn sonra devreye gırecek veya devreden cıkacak asgari şartlarda boyle bır devreye ıhtıyacım var ama eger ımkan varsa benım yapmak ıstedıgım kışın 4 sn ye ayarlayıp yazın 2 sanıyeye dusurebılecegım ayarlı bır role yapmak bu konuda bana şema çizebılecek bır arkadasım varmı veya yol gosterebılecek

bolubeyi

Adnancoskun

mevcut sisteminizde de muhtemelen zamanı ayarlayan bir kondansatör veya o kondansatörü şarj/deşarj eden direnç vardır. bunların değerleri ile oynayarak zaman istediğiniz gibi ayarlanabilir. Mevcut sisteminizin bir resmini veya dökümanı varsa onu yüklerseniz daha net fikirler verilebilir.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

elektrofizikci

mevcut sistem bence entegre çıkışlıdır yani yazılımlıdır. RC (kondasatör dirençli değildir. Tahmin tabi bu. Motorla bu devre arasına bir zamanlayıcı daha koyarak hallolabilir. Yine de sistemin resmi olaydı iyi olurdu...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın