12 Volt 20 Amper Dimmer Devresi (!)

Başlatan minimalite24, 07 Mayıs 2014, 22:13:24

minimalite24

İyi Günler.Simdiden için teşekkürler.bir abimin elinde toplamları 200 w kadar ulasan hoparlörler var.Benden buna anfi istedi ben de TDA 7560 ile bir tane yaptım ve yapmısken tam yapayım dedim ve 20 ledli vumetre + dimmer .Sorunum  her seyim tamam sadece dimmer bulamadım.anfi araba anfisi. 12 v ile calısıyor 3 asagı 5 yukarı 20 amper akım tüketiyor.Buna göre dimmer bulamadım forumlarda yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

serkan_48

Dostum şunu anlayamadım. anfi ve vumetreyi anladımda dimmer devresinin anfi ile alakasını anlayamadım. 320 volt sitesinde 12 volt motor hız kontrol devreleri var. sanırsam aynı işi görür ama anfi ile alakasını anlayamadım merakımdan soruyorum ne yapacaksın amacın nedir yanlışmı anladım?

kolay gelsin.

minimalite24

Oncelikle cevapladigin icin tesekkur ederim ustam.Ben bu dimmer olayini atolye sefimize sordum.bana anfinin sesini acip kisabilmek icin dimmer gerektigini soledi.Arastirmadan paylastigim icin kusura bakma ustam.Ben dimmeri amplinin sesini acip kismak icin kullanacaktim :D ama isletildim galiba utanc verici :D

serkan_48

Malesef dostum yanlış bilgilendirilmişsin. Anfinin girişine potansiyometre bağlayarak ses kontrolü yapabilirsiniz. Yalniz anfi nasıl bir anfi ses kaynağınız nasıl bir cihaz bilmekte fayda var. Anfiye dimmer malesef bağlanmaz.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Şimdi öğrendiğinize göre sorun kalmadı. kolay gelsin.

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

minimalite24

Alıntı yapılan: serkan_48 - 08 Mayıs 2014, 10:25:45Malesef dostum yanlış bilgilendirilmişsin. Anfinin girişine potansiyometre bağlayarak ses kontrolü yapabilirsiniz. Yalniz anfi nasıl bir anfi ses kaynağınız nasıl bir cihaz bilmekte fayda var. Anfiye dimmer malesef bağlanmaz.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Şimdi öğrendiğinize göre sorun kalmadı. kolay gelsin.
Tesekkur ederm ustam aydinlattigin icin.Anfinin guc kaynagi PSU kullandim 12 v 16 a veriyor
[mergedate]1399581801[/mergedate]
Alıntı yapılan: Adnancoskun - 08 Mayıs 2014, 12:46:41dimmer değil de trimpot ,trimer vs demiş olabilir mi?
Neden olmasin her insan hata yapabilir.Ya ben olayi tam olarak anlatamamis olabilirim ya da sefimiz beni anlayamamis olabilir

Adnancoskun

Alıntı yapılan: minimalite24 - 08 Mayıs 2014, 23:46:03teşekkür ederm ustam aydinlattigin icin.Anfinin guc kaynagi PSU kullandim 12 v 16 a veriyor
[mergedate]1399581801[/mergedate]Neden olmasin her insan hata yapabilir.Ya ben olayi tam olarak anlatamamis olabilirim ya da sefimiz beni anlayamamis olabilir

Kardeş kimseyi rencide etmek veya yargılamak için yazmadım... Sadece yanlış bir anlama olabilir mi diye söyledim.....

minimalite24

Kardesim ben de sana beni yargiladin demedim ki verdiginiz ihtimale olabilir dedim yanlis anladiysaniz affiniza siginiyorum

Adnancoskun

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın