Simetrik besleme devresi gerekli +90v -90v 2x10 amper

Başlatan jevix, 07 Şubat 2010, 22:18:33

jevix

tüm foruma merhaba ben bu aralar kendime bi iyilik yaparak bi lab tipi güç kaynağı yapmak istiyorum ama ne istediğim şemayı bulabildim nede bana bu konuda yardım edebilcek birisini şimdi size ben özellikleri yazayım siz bana bi yol gösterin

istediğim devre özellikleri

1-)simetrik olcak ama simetrikde + ve - kutubun voltajları hem hassas hemde kaba olmak üzere ayrı ayrı ayarlanabilcek tabii aynı şekilde akımlarıda
2-)+90v -90v çıkış olcak 10 amper her kutup için ayrı ayrı
3-)kısa devre koruması olcak
4-)kblo uzun olduğunda kabloda düşen gerilimi çıkış hissedip voltajı stabil voltaja ayarlanan voltaja sabitliycek

çokmu şey istedim nedir neyse istediğim özellikler bunlar imalat kabiliyetim ve yeterli elektronik bilgim var yardım etcek ve bilgilerini paylaşcak herkeze şimdiden teşekkürlerimi sunarım

mhoca

İsteğiniz devre mümkün ancak 90 volt oluşu özel bir çalışmayı gerektirir. Hazırda bildiğim bir devre yok.çalışabilir mantığı ile çizilebilir ancak sizin bazı konuları denemenizi gerektirir. 30V civarı olur ise daha kolay olur kanısındayım. İyi çalışmalar.

jevix

peki üstadım + 90 - 90 v bi devreyi yapmanın zoluğu nedir bunuda açıklarmısın birde bana önerin ne olur labarutavar tipi bir kaynak için çokmu yüksek değerlerde bi kaynak istiyorum acaba

mhoca

Bence yüksek değil çok yüksek. Kırk yıkdır bu işlerle uğraşırım böyle bir kaynağa ihtiyaç duymadım. Ama sizin yapacağınız çalışmalarda belki gerekebilir. Önerim ise +30V , 30V yeterli. Bence ama sizi bilemem. İyi çalışmalar.

jevix

üstadım amplikatör tamiratı işiyle uğraştığım için yer yer böle bi kaynak gerekli oluyo aslında yer yer bu değerin üstünde bile bi kaynağa ihtiyacım olabiliyo

bilirsiniz işde yüksek wattın ve gücün olduğu işler

jevix

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın