bu bilgileri nereden edinebilirim

Başlatan alcatrazz, 27 Mart 2014, 18:01:58

alcatrazz

ben elektrik elektronik konusunda ilerlemek istiyorum ve hiç bilgim yok şu an elimde 320volt sitesinden indirdiğim pdfler var ama devre şemasını çözme devre kartlarının kullanımı hesaplamalar ve programlar hakkında nereden bilgi bulabilir ve kendimi geliştirebilirim yardım eder misiniz ?

seron

merhaba,

ingilizceniz var mı?

google\'dan bkz: talkingelectronics

faydalı ve uygulamalı birçok bilgi ve devre yer alıyor. ister pdf ister doc olarak indirebiliyorsun. amatörden profesyonele herkes için. 320Voltun amerikan versiyonu ;D

bu arada 320Volttan özür dilerim; şayet bu siteyi tavsiye etmemi istemezseniz, ki sitemize üye olduğum sürece sıkça başvurmayı ve link-belge paylaşmayı düşünüyorum, beni uyarınız. ayrıca talking electronicsten sitemize yüklediğim görseller yasal açıdan başımızı ağrıtmasın.

alcatrazz

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ıngilizcem çok iyi değil yine bu verdiğiniz siteyi kullanırım ama önerebileceğiniz başka neler var?

seron

açıkçası evdeki bilgisayarımın arşivi var(int kafeden yazıyorum)

amma velakin ram im garantiye gitti, açamıyorum. biraz sabırlı olusan birkaç gün içinde belki 320Volttaki abiler yardımcı olaabilir.

ha unutmadan hala havyan yankeskin lehimin tornavida setin yoksa... daha ne duruyorsun? ;)

alcatrazz

havya lehim yankeski tornavida seti var :D
Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim son bir sorum var devre şemalarında mesela bir pilin - ucundan gelen kabloya mesela regülatörün orta ayağından bir kablo birleşmiş oraya da bir işaret çizmişler araştırdım ona topraklama dediler bu topraklama için orada özel bir devre elemanı mı kullanılıyor?
(kusura bakmayın yaşım 16 ve bu işlerde yeni olduğum için biraz bilgisizim fazla soru soruyorum) 

seron

hayır oraya bir şey bağlamasan da olur.

regülatörün orta ucu ne? üç bacaklı bir entegre mi o?

seron

tamam.
aynen devam et koçum o toprak bağlantısının bağlandığı hat (-) hattı.

alcatrazz

ben şimdi bilgim az ama yine de basit devreleri yapsam olur demi mesela dediğim regülatör devresi elimdeki pdflerde de var basit görünüyor sizce yavaş yavaş ufak devrelere başlayayım mı?

seron

tabi ki neden olmasın...

devre elemanları ve özellikleri, ney nasıl bağlanır bunları bir yandan oku öğren, bir yandan örnek devreler yaıp çalışma mantıklarını sorarak, araştırarak paylaşarak anlamaya çalış.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın