bilgi sahibi olmak istiyorum

Başlatan alcatrazz, 25 Mart 2014, 22:28:52

alcatrazz

merhaba ben elektrik-elektronik olsun bu tür konulara ilgi duyuyorum ve yapılan çalışmaları görünce gaza gelip denemeye kendimce projeler teoriler üretmeye çalışıyorum ama bir sorunum var benim yaşım biraz küçük(16) ve ben bu tür konuları öğrenmek kendi devrelerimi yapmak istiyorum peki bu bilgileri nasıl öğreneceğim yardım eder misiniz?
(kusura bakmayın biraz kuralsız cümleler kurdum)

serkan_48

Kur\'an da bile geçer ilk emir \"oku\" üstüne söz bilmem.

Size tavsiyem Bu konulardaki eğitim kitaplarını edinip temelden okumaya öğrenmeye başlamanız. Temel elektronikle ilgili kitaplardan başlayabilirsiniz. devre elemanlarının neler olduğu ne işe yaradığı konusu ilk öğrenecekleriniz olsun.

Ölçü aleti kullanımı voltaj akım direnç v.s.

alcatrazz

şu an elimde bazı pdf ler var orada devre elemanları vs hakkında bilgiler var.devre kurulumu ve devre şeması okuma konusunda neler yapabilirim

seron

bak şimdi;

eğer maymun iştahlı değilsen,
internetten ve/veya sahafçı varsa yaşadığın yerde gidip bir adet elektrik bilgisi kitabı bir de temel elektronik kitabı edin.

önce elektrik bilgisi kitabından başlayarak elektriğin tarihinden başlayıp sonuna kadar yala yut kitabı. sonra da temel elektronik kitabını aynı şekilde.

yetinme!

internetteki makalelere bak, pdfler doclar indir. senin gibi olan arkadaşlarınla paylaş, sor soruştur. bir şey yap mesela, bilen abilere göster. olur gider...
en az beş tane elektronik hobi sitesinin adını biliyor ol.
gereksiz bilgi yoktur: elektrik çarpmalarında ilkyardım tekniklerine bak, önlemleri oku ve anla. ne kadar uzman olursan ol yüksek gerilim hatlarının ve trofoların yakınınfa olmamaya dikkat et.
bilgisayarım bakımda. gelsin, sana bir elektrik bilgisi kitabının tarayıcıdan aldığım sayfalarını göndereyim... hatta foruma yükleyeyim herkes baksın.

seron

bak bir de şunu araştır:

radyo amatörü nedir, nasıl olunur? antrak vd radyo amatörü kurslarını araştır. radyo amatörlüğünün tarihi...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın