saatli derece yada dereceli saat

Başlatan erkann1992, 03 Şubat 2010, 18:11:06

erkann1992

saatli derece yada dereceli saat  nasıl yapabilriim lütfen yardım edin hakkında herheangi bi bilgi hiçbişey bilmiiyorum daha öğrenci acemiyim:S basit bi şekilde anlatırsanız sevinirim malzemeler falan v.b

galove

hiç bir şey bilmiyorsan yapamazsın. en azından biraz elektronik bilgin olması gerekir. eğer biraz elektronik bilgin varsa hazır devrelere bakarak yapabilirsin ama onlarda muhtemelen ilk yapışında çalışmayacaktır.

erkann1992

daha önce bi güçkaynağı yaptım 30 volt başka yapmadım:S
bana devre şeması baskı devresi malzemeler şeması v.b lazım onları bulabilsem:S

Flatron

Dereceli saat nedir . Açıklarsanız.Herhalde bölümünüz Elektronik :)

erkann1992

EWT BÖLÜMÜM ELEKTRONİK YA ŞÖYLE AÇIKLİM HOCA DÖNEM ÖDEVİ VERDİ SAATLİ DERECE YAP DEDİ ŞÖYLE OLACAKMIŞ LEDLİ OLACAK SANİYEYE KARŞI MESELA 10 SANİYE SAATİ GÖSTERCEK 10 SANİYE BİTİNCE DERECEYİ DEVAMLI BÖYLE Bİ O Bİ BU DİYE GÖSTERCEK HEMDE PİC PROGRAMLI OLACAKMIŞ

Flatron

Erkann
Blogda zaten 7 tane varmış
https://320volt.com/pic16f628-pic16f877-ile-saat-termometre-devreleri/
burdakilerden birini yapmaya karar verdin diyelim ,PIC e programı nasıl yükleyeceksin .loader ın varmı?

erkann1992

valla aga ben dediğini anlamadım loader falan bilmiyom:S ben devreyi yapim pic programını  sonra yapsak olurmu

Flatron

Sevgili Erkan
Ağa paşa gibi sıfatları kullanmana gerek yok Loader denen şey Hex dosyasını PIC e yükleyen elektronik devredir onu bilgisayarına bağlar ve bir program vasıtasıyla PIC e bu hex i yüklersin ondan sonrada ekranda 10 saniye ortam sıcaklığı 10 saniyede saat görülür ,Tabi eğer programı yazan belki 5 saniyede bir bunları gösteriyorsa senin gibi bu konuları çok iyi  bilen arkadaşın  ;D  BAS uzantılı koda müdahele ederek beklemeleri 10 saniye ye çıkarması gerekir  \"o sonra dan yüklense olmazmı ?\" gibi güzel sorunun cevabı nı aldın sanıyorum yani  \"O program yüklü olmazsa bir halta yaramaz\"
Kolay Gelsin

erkann1992

bunu yapmaya başlamadan önce birtakım bilgileri aldım teşekür ederim.şimdi başlamayı göz önüne alırsak elde bişey yok bunun baskı devresi İSİS te görünümü malzemelerin şeması nasıl konulacağı v.b bunlar için bi bilgilendirme yapabilirmisiniz?

Flatron

Erkan
İki mesaj önce bir bir  link verdim  https://320volt.com/pic16f628-pic16f877-ile-saat-termometre-devreleri/ bu linkte 7 tane saat ve termometreli program var diyor dedim
 O dosyaları indirdinmi? Orada LED li devresi varmı? .Orada bulamadıysan blogda LED CLOCK WITH PIC diye arattırdınmı?(Sağ üstteki arama yerine yazacaksın),Mesela 2 dakikada lık bir araştırma sonucu  320volt.com/microchip-pic-devre-proje-arsivi-500mb/
bu  linkte tam 500 Mb lık PIC arşivi var ve senin aradığın konu burada da var .
Böylece  şema ve PIC kodları 1-2 saatde download edebilirsin.
Sonrada malzemeleri almalı ve mesela breadboarda devreyi hazırlayıp PIC i yüklemelisin
Diyebilirsinki\"İyide çalışıp çalışmayacağını bilmeden malzemeleri hemen mi almalıyım?\"
Evet almalısın çünkü PIC lerin hemen hemen pekçok devresinde kullanılan bağlantılar temel olarak aynıdır(Komplex işler hariç)
Gördüğün gibi yapman  gereken bazı işler var. O devreyi tamamlayıp \"Şurayı yapamıyorum\"  ,yada \"şöyle çalışıyor/ şöyle bir hata veriyor \" dediğin zaman ben yada diğer arkadaşlar sana daha çok yardım edeceklerdir.
ISIS için de aynı tarz arama için sanırm 100 den fazla yardım geliyordu hatta 4-5 hafta kadar önce blogda ISIS video su yayınlanmıştı oradan da bilgi alabilirsin.
Özet olarak :Bu  senin projen,ben ve diğer abilerin sana ;\"Araştırmacı\" olduğunda ,daha çok yardım edeceklerdir.

Alfred Nobel küçükken ailesinden yaş günü hediyesi olarak \"Büyüteç\"almıştı.
Ben biliyorum ki bu ülkede de harçlıklarını biriktip Osilaskop almak isteyen gençler var

Kolay Gelsin

Flatron

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın