usb kablo ile 220v ac şebeke kablosu

Başlatan t.t, 12 Mart 2014, 01:00:30

t.t

usb kablo ile 220v ac şebeke kablosu duvarın içinde yanyana geçiyorlar ve usb kablonun yanındaki şebeke kablosu parazitten dolayı sanırsam pc usb portunu bozdu böyle bi ihtimal varmıdır parazitten dolayı başka cihazdada denemek istemiyorum bu kabloya nasıl bir izole yapmalıyız

Mr_YAMYAM

USB kablosu üzerinde indüklenen gerilim arabirimi bozabilir.
Çünkü bu bölgede (Kablo uzunluğuna göre) oldukça yüksek sayılabilecek gerilimler oluşmaktadır. Özellikle 220V kabloda olabilecek ani darbeler (cihazın açılıp kapanması gibi) çok daha yüksek gerilim indüklenmesine sebebiyet vermektedirler.
En iyi önlem USB kablosunu şebeke kablosundan uzaklaştırmak olacaktır. Bu mümkün değilse izolasyon yoluna gidilebilir. Ancak çok kolay da değildir.
1. ÖNERİ: USB kablosunu ve 220V şebeke kablolarını ayrı ayrı bakır boru içerisinden geçirmeyi ve bu bakır boruları ayrı ayrı topraklamayı düşünebilirsiniz.
2. ÖNERİ: 220V kablosunu eğer yük müsaitse kalın ve iki canlı bir örgülü BLENDAJLI kablo ile yapabilirsiniz. (Yüksek güçlü yüklerde işe yaramaz) Ama bir ampul veya küçük güçlü yüklerde işe yarayacaktır.

t.t

benim aklıma usb kablonun blendajını toprağa olmazsa nötre vermek geldide bi denemek lazımgelir sağolasan bakır boruda mantıklı

Flatron

USB nin dökümanlarında max 5 mt sınırı var o da hızı ile de sınırlı, bu sınırda aşıldığında komutlara cevap vermeyeceği açıkça yazılı
Neden bu 2 kabloyu yanyana kullanıyorsunuz?
USB kablosu kaç metre ki  duvarın içinden neden kullanıyorsunuz?
PC yad notebook u biraz yaklaştırsanız olmuyormu?

t.t

usb kablo 1.5 metre duvarın karşısına geçiyor karşısında harici harddisc var pc ye gelen elektrikte aynı duvarda daha doğrusu prizin içinden karşı duvar delik açtım kabloyu geçirdim

Mr_YAMYAM

Kablonun gidişatının ve şebeke kablosunun bir resmini çizersen daha net ayrıntı verebilirim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın