Step Up Yükselteç

Başlatan yigtcevik, 23 Şubat 2014, 10:53:53

yigtcevik

Merhaba arkadaşlar bana bir devre için 0.30 voltu 5 volta yükseltmem gerekiyor. bildiğiniz bir devre varsa lütfen yardım edin.  Giriş 0.30 volt, çıkış en fazla 5 volt. yardımlarınızı bekliyorum.

chf

Texas Instrumentin ürettiği   TPS61201    entegresinin datasheetine bi bak istersen  ???

asma

Merhaba
Step Up dediğinizde konvertörler akla geliyor. 0,3V gerilimle hangi yarı iletken iletime geçebilir düşünmek lazım.
Yükselteç dediğinizde ise amplifikatör akla geliyor. 0,3V değil 0,01V bile olsa 5V a yükseltilir.
İsteğiniz net anlarsak net cevap verebiliriz.  ;)

Kolay gelsin.
Yazarken yeni mesajı gördüm. Link ekliyorum:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tps61201.pdf

yigtcevik

step up converter olacak, böyle bir devre mümkün mü acaba.

serkan_48

0.3 volt çok düşük bir değer. Bu değer bir sinyal ve bunu yükseltmek istiyorsanız step up olarak anılmaz anfi ile yükseltmelisiniz

eğer güç yükseltecekseniz sizin dediğiniz gibi step up olacak ama asma arkadaşımızında dediği gibi bu voltajda çalışacak yarı iletken bulmak büraz güç. Bu voltajı güneş paneli filanlamı elde ediyorsunuz ? da yükselteceksiniz

amacınızı yazarsanız daha kolay yardımcı oluruz. ama bu voltajı 5 volta yükseltmek mantıksız zor

Birde güç konusu var voltaj katlanırken güç yerinde durmaz siz 0.3 voltta ne kadar güze sahipsiniz yükselttiğiniz 5 voltta ne kadar güç gereksiniminiz var? hadi 3 voltu 5 volta yükseltmek deseniz anlaşılırda 0.3 volt mantıksız bir durum.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın