pcbway

Elektronik bölümünü okumak zorundamıyım ?

Başlatan Vienicome, 14 Şubat 2014, 17:06:47

Vienicome

Hobi olarak elektronik\'le uğraşmak istiyorum ama bunun için elektronik okumak zorundamıyım yani internette yardımcı dökümanlar varmıdır ?

pwm.c

günümüzde elektronik okuyanlar ve okutanlar öğrenmek yada öğretmek için değil diploma fotokopisi verebilmek için okuyorlar. Bu işi \"okulda öğrendim\" diyen birini hiç görmedim, siz gördünüz mü?
yeteneğiniz varsa her şekilde öğrenirsin. eğer okula gidersen bol bol matematik dersi görürsün. ha fizik okumuşun, ha elektronik ha matemetik. verdiğin ödevlerden başka hiç bir fark yok. ne güzel bir eğitim sistemi değil mi? sanki hesap makinesi üretiyorlar.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

Vienicome

Bu gayet açıklayıcı oldu sağolun cevabınız için :)

_emre_

\"pwm.c\" arkadaşa katılıyorum...
11. sınıf elektronik bölümünde okuyorum. Merakımdan dolayı okulda öğreneceğimiz şeyleri ben aylar öncesi internet üzerinden öğreniyorum.Elektronikle ilgili çoğu şeyi internetten öğrendim. Yani merak ve istek olduktan sonra elektronik okumadan, elektronik öğrenebilirsin...  :)

veli dayı

dostum ben de elektronik okumadım.fakat ilkokuldan beri merakım vardı.kütüphanelerden pek çıkmazdım.sonradan internet de icat olunca her yer kaynak oldu.şimdi robot devrelerinden alıcı vericilere kadar sese duyarlı devrelerden bilgisayardan kontrol edilen devrelere kadar telefon kontrol devrelerine kadar vb. bir çok şeyi yapabiliyorum.
        mevzu bahis olan elektronik olunca hemen telefon numaramı veriyorum ve beni arayan kişiye ben geri dönüş yapıp saatlerce elektronik üzerine sohbet ediyorum yardımcı olabileceğim konularda soruları cevaplıyorum.Biliyorum yaptığım çok mantıksız ama elektroniği okadar seviyorum ki hastalık seviyesinde tiryakisiyim.Ben vakti zamanında soru sorabielceğim kimseler bulamadım bari başkası çekmesin hesabı.
       herkese kolay gelsin

aydınD

c# ile pic servo kontrolu yapmaya çalışıyorum
bu konuda yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var

seron

iktisat-kamuyönetimi mezunuyum. 3-4 yaşlarımdayken ceryan çarptı, şimdi burdayım ;D

elbette okulda faydalı ve sistematik bilgiler veriliyor ama verim hocasına ve öğrencisine bağlı.