Devredeki mf mi? kondansatör mü?

Başlatan berkant967, 29 Ocak 2014, 15:03:35

berkant967

Selamlar

Arkadalar  http://www.cyber-warrior.org/forum/4x50-200-watt-amfi-devresi_482388,1.cwx&get=last

Bur konudaki devreyi yapmaktayım ama yarıda kaldım sorun şu

Devre Bu arkadaşlar kırmızı renkle kare içine aldığım 1uf mf mi? kondansatör mü? eğer mf ise burdaki elektronikçide mf yoktu mf yerine ne kullanabilirim gördüğünüz gibi + - kutbuda yok

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Bilmemek Ayıp Değil!!Öğrenmemek Ayıptır!!

ApoAtes

mf mi derken ? milifarad değil mikrofarad o. \"u[mikro]\"
Onun yerine değeri yakın bir kond. kullansan bile aynı verimi alabileceğini sanmıyorum ben. Tabiiki ustaların bilgisi daha fazla görünce yardım edeceklerdir.Bu arada bak hiç bir uyarıyı dikkate almadan devam ediyorsun. Gereksiz gereksiz konular açıyorsun. Aynı devre için bir konu daha açmışsın. Ne derdin varsa o konu içersinden devam etmeliydin sen. Yada tüm sorularını toparla hepsini bir arada sor. Her soracağın soru için konu açmamalısın.
Kolay gelsin.

berkant967

Neyse O dediğim parçaları takmadan çalıştırdım çalıştı kardeş ben gereksiz konu açmadım ki

ApoAtes

berkant967

Tamam ya ne kızıyosun? :-D
Dediğim 2 parçayı bağlamadım sorun çıkkmaz dimi?

ApoAtes

Komik olan birşey yok burada kardeş. O kadar uyarılıyorsun dikkate almıyorsun. Buradaki milleti takmıyorsan, takmadığın insanlardan da yardım beklememelisin. Bazı şeyler karşılıklıdır.
Eğer onların orada bir görevi olmasa sence eklenir miydi ?

berkant967

Ben devreyi çalıştırdım diye mutluyum

seron

tamam sakin olun.

o değil de mikrofarad mı kondansatör mü ne?

\"FARAD\" zaten kapasite yani kondansatörle ilgilidir. farad mı mikrofarad mı kondansatör mü sorusu yanlış olmuş sanırım.

yanlış görmüyorsam mercimek tip 1mikrofarad lık kondansatör o. ki mercimeğin 1uF si varmıydı acep?? neyse çalışıyorsa sorun yok.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın