ARES\'deki PCB\'yi, PDF dosyası olarak kayıt etme[RESİMLİ ANLATIM]

Başlatan ApoAtes, 08 Ocak 2014, 19:27:21

ApoAtes

Cümleten Selamun Aleyküm,
Bazı arkadaşlarımızın bu konuda yardıma ihtiyacı olduğundan dolayı bu konuyu açıyorum. Hangi bölüme açacağımı bilmediğim için buraya açtım eğer yanlış yerdeyse ilgili yere taşınmasını rica ediyorum.

Ares\'de çizmiş olduğumuz PCB dosyasını kırtasiye vb. yerlerde çıkartmak için FlashDisk\'lerinde PDF yada .BMP uzantılı şekilde kayıt etmek isteyen arkadaşlarımız adımları takip ederek işlerini halledebilirler. Acele ve amatör bir anlatım olduğundan dolayı pek özen göstermedim.
Buyrun;
Adım 1-)

Adım 2-)

Adım 3-)

Adım 4-)

İyi çalışmalar, hayırlı akşamlar.

rahimcan

ApoAtes

Devre elemanlarının ARES üzerindeki isimlerini eğer PCB(Alt görünüm) ile çıkartırsanız yollar ile birleşik kalır doğal olarak. Eğer amacınız üst yüzeye elemanların isimleri ve yerlerini görmek amacıyla üst görünümü de basmak ise Bottom Copper seçeneğindeki tik\'i kaldırıp, Top Copper ve Top Silk\'e tik atınız ve böylece ayrı bir kağıda basıp kullanınız.

rahimcan

çok sağol yaptım , birde beyaz bir plaket çeşidi var üzerine elemanların değerlerini yazıyorlar onu nasıl yapıyor acaba .

ApoAtes

Beyaz bir plaket çeşidi dediğinden tam olarak anlamadım nasıl birşey ama muhtemelen şeffaf olan epoksi bakır plaketlerden bahsediyorsundur. Ben kendim denedim baskı ile basabiliyorsun fakat bu şekilde pek kalıcı olmuyor.
Eğer başka sorun olursa özel mesajdan yazarsan daha iyi olur post gitmesin soru, cevap şeklinde konu içerisinde konuşmamız ile...

berkant967

Bilmemek Ayıp Değil!!Öğrenmemek Ayıptır!!

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın