amfi yardım

Başlatan manecir, 25 Aralık 2013, 10:26:19

manecir

öncelikle merhaba ben bu https://320volt.com/tda1562q-ile-stereo-anfi-projesi/comment-page-1/#comments sitedeki devreyi yapmak istiyorum ama aresteki çizim de 1 M direnç var baskı devre yerleşiminde yok ve pot koymuşlar oda yok bana yardımcı olursanız sevinirim.nasıl yapacağım yardım lütfen

asma

Merhaba
Siz 1M ohm direnç kullanmak istiyorsanız sorun yok, ister kartın altından lehimleyin gitsin.
Sorunuzu anlamadığım için böyle yazıyorum. İster direnç takın ister pot kullanın, pot en az 10k en çok 100k stereo pot kullanılmıştır ve 1M ohm dirence gerek kalmaz.
Potansiyometre karta monte edilirse kutu dizaynı buna göre değişmeli, karta monte edilmeyecekse pcb de yeri olmaz.
Ses giriş çıkışları için rca fiş kullanılmış bunlarda pcb de yok.  :-\\
Giriş çıkış jakları, potansiyometrenin stereo mu iki ayrı potlamı olacağı ve nasıl bir kutuya yerleştirileceği, soğutucu çeşidiyle fan olup olmayacağı size kalmış.

Potun değerini mi soruyorsunuz, nasıl bağlanacağını mı?

Bir de bu entegre için piyasada kalite ve fiyat için söylemler var. Mesela sahte olabileceği yada bu fiyata (30TL) çok daha iyisi yapılabileceği gibi.
Araçta kullanıcaksanız (yani güç kaynağına ihtiyacınız yoksa) bu tip entegre anfilerin en güçlüsüdür.
Besleme voltajını şebekeden alacaksanız hiç uğraşmayın ve simetrik beslemeli amp. devrelerine bakın.  ;)

Kolay gelsin.

manecir

https://320volt.com/tda1562q-2x70w-oto-anfi/ ben daha önce bu devreyi yaptım ama bir taraftan ses geliyor diğer taraftan ses gelmiyordu ben sinirlendim bozdum devreyi yenisi yapmak istiyorum ama konu açtığım devrede yerleşimde olmayıp çizide olunca kafam karıştı o yüzden yardım istiyorum nasıl yapabilirrim yardımcı olursanız sevinirim

manecir

konu açtığım devreyi sitede olduğu gibi pc powerinin içine yerleştiricem voltajıda pc powerinden alıcam

asma

Alıntı yapılan: asma - 25 Aralık 2013, 11:41:33Merhaba

Potun değerini mi soruyorsunuz, nasıl bağlanacağını mı?

Kolay gelsin.
Ard Arda iki mesaj yollamaktansa ilkini düzenleyebilirdiniz.
1M ohm neden kullanılmadığını ve gerek olmadığınızda yazdım ama siz hangi konuda yardım istediğinizi bile yazmıyorsunuz.
Nasıl yapabilirim sorusuna resimdeki gibi pot bağlanabilirsiniz şeklinde cevap mı istiyorsunuz?
Yazdıklarımı okuduysanız anlaşılmayan veya eksik olan bölümü sormanız sizin için faydalı olacaktır.

manecir

ben bu işte biraz acemiyim bu devreyi nasıl yapılacağı konusunda yardım istiyorum derdim o ayrıca hem potu değerini hemde nasıl bağlanılağını sordum

asma

Alıntı yapılan: manecir - 25 Aralık 2013, 12:14:41ben bu işte biraz acemiyim bu devreyi nasıl yapılacağı konusunda yardım istiyorum derdim o ayrıca hem potu değerini hemde nasıl bağlanılağını sordum
Sorduğunuzdan eminseniz, sabredin mutlaka cevap veren olacaktır.
Ben sizi gereksiz meşgul etmeyeyim.

Kolay gelsin.

Bir anfiye stereo pot nasıl bağlanır:
https://320volt.com/en-basitinden-temel-elektronik-baslangic/
Bulabilirseniz logaritmik yoksa lineer 47k - 100k arası stereo pot kullanılabilir.

manecir

aslında benim kafamı karıştıran devrenin olduğu sitede bir kullanıcı devrelerin eksik falan verilip çalışmamasını falan gibi yorum vardı ondan verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler size potu nasıl bağlıcağımıda sölerseniz sevnirim gerisini ben hallederim sağolun devreyide sitede oluğu gibi pc powerine yapıcam

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın