ARÇELİK TV ARIZASI YARDIM

Başlatan sonerbicer, 12 Aralık 2013, 01:04:10

sonerbicer

USTALAR  ARÇELİK TV İM AÇILINCA    KOYU GRİ  RENKTE  VE YANLARDA  ÇEŞİTLİ  RENKLER  VAR  MAVİ KIRMIZI YEŞİL VS
NEDEN  ACABA   SORUNU NEDİR  TAMİRE  GÖTÜRSEM  DEGERMİ ?
YOKSA  TAMİRİNE  VERİLECCEK PARAYI TAKSİTE SAYIP YENİSİNİMİ ALMALI

ApoAtes

Ekranı temizleyen bobin enerjilenmiyordur, bu da PTC ve TRANSİSTÖR kaynaklı olur.
Durumun iyiyse LED TV satın alma vaktin gelmiştir :) Durumun iyi değilse 30-40TL arası bir tamir ücreti çıkabilir. Tabii birazda ustanın insafına kalmış birşey bu. Çünkü ona maaliyeti 5TL gibi birşey olacak :) Kapak açma parası 20TL garanti alırlar zaten, işçilik falan derken 30-40\'a vurdururlar onlar fiyatı :)

sonerbicer

haklısın  usta  çok haklısın  zaten  onların bu  fırsatcılıgı yüzünden  ülkede  tamir  sektörü de  çöküyor  artık   kullan at  yenisini al dönemi başlıyor   
durumun iyi ise derken  ben  emekli adamım  bu tür şeylerede  meraklıyım  belki kendim yapabilirim  diye düşündüm
hurdacıya  vereyim dedim  adam  tenezül bile  etmedi  almaya.))
bende  üzerinde  antreman yapayım   hasbel kader  başarırsak  iyi hissettirirdi  kendimi.)
az  biraz  elimden  lehim  işi gelir  parçanın resmi veya  başka bir ismi  varsa  söylersen  bende  temin eder  kendim yapmaya  çalışırım
saygılar

Adnancoskun

televizyonda görüntü var mı? ses var mı? kumandadan ışık kontrolü yapabiliyormusunuz?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

sonerbicer

ustacıgım tv deki görüntü  resimdeki  başkada  ne ses  var nede  başka bir fonksiyon   kumanda  filan  hiç  fayda etmiyor

Adnancoskun

tv nin gerilimleri ne alemde? tv kaç ekran ve modeli nedir, şemasını göndereyim, ona göre üzerindeki gerilimleri ölçersiniz.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

sonerbicer

Yusuf usta

Koç 25 Lira masrafla üretir 500Liraya satar sesi çıkmaz halkımın; tamirci yıllarca sürünür bir şeyi tamir etmeyi öğrenelim işi ilerletelim diye 30-40 lira ister \"fırsatçı\" olur...

Yukarıda yazdıklarınızı bir kez daha düşünün diyorum sayın forum üyeleri. Emek ücrete tabiidir. Tamirci su ile ısınmıyor, otomatik beslenme ünitesine de bağlı değil. Artık şu tamircilere bu şekil davranmayı sürdürmeyin.

Adam limon satıp ev alıyorsa bırakın tamirci de otuz lira alsın.

asıl sorun tamircinin ne aldığı değil ki? İpini koparan yetkisiz tamirci dükkanı açıp hem cihazlarınızın içine ediyor hem de okumuş insanlar onların yüzünden hem işsiz kalıyor hem de namları lekeleniyor.

Senin televizyona gelince kardeşim;

bu arıza EHT trafosundan dahi kaynaklanabilmekle beraber, RGB voltajları gelmiyor da olabilir, Tüp soketinde RGB entegresi olan cins ise o entegre bozulmuş da olabilir beslemesini getiren direnç uçmuş da olabilir... Ölçüp biçmek lazım.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

sonerbicer

saygıdeger  ustacıgım  benim tamirciler hakkında düşüncelerim yaşanmış bir olaydan  tecrubedir
pc min monitörü bozuktu   kartı söküp götürdüm  lehim yapması için adaptör  girişi  lehimlenecekti tenezül edip  yapmadı   semtdeki tek elektronikci  o idi  bende  kartı monitöre  tekrar takıp yegenimle  yolladım     cocuga  60 tl masraf çıkarmış  invertör bozukmuş   onu değişmiş  filan 
şimdi  hak verirsin  inşallah  bana
tavsiyen  için saol   tüplü tvler artık önemsenmiyor  hurdacı bile almıyor  dediğim gibi bende  gözden çıkardım bunu  ama  işte kendimce  ugraşmak  vakit geçirmek   ögrenmek  için  soruyorum    yaparsam  iyi olur  yapamazsamda  dert değil

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın