Ana içeriğe git
pcbway
Konu: jarjlı el süpürgesi 220 ile çalıştırma (370 Kez okunmuş)

jarjlı el süpürgesi 220 ile çalıştırma

Değerli dostlar,
elimde artık şarş almayan bir şarjlı el süpürgesi var. Jaşlı bataryasını yenilesemde bir türlü sağlıklı çalışmıyor hemen jarjı tükeniyor. Bu makinayı 220 volt ile direk besleyerek kablolu çalıştırmak istiyorum. Şarjlı pilleri  3,6 V 2200 mAH  değerli. Bana bu işi halledecek bir devre önerecek dostlardan yardım rica ediyorum. Herkese slam.

Ynt: jarjlı el süpürgesi 220 ile çalıştırma

Yanıt #1
Hocam 220 volt ile direkt beslemek tehlikeli olabilir. Hem devresini yapmakla uğraşmak yerine hazır bir duvar tipi adaptör alıp kullanabilirsiniz. Birkaç resim vs yükleyebilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Ynt: jarjlı el süpürgesi 220 ile çalıştırma

Yanıt #2
Değerli dostum,
yanıt nezaketiniz için teşekkürler. Amacım çalışabilir  bir nesneyi çöpe atmaktansa iş görür hale etirebilirmiyimi kovalamak. Ama riske  girmeyede gerek görmüyorum. Evet bir adaptör bulup çalıştırma yolunu seçeceğim.
Bu arada MBR 4060 ile ilgili yardımınızı rica ediyorum.
Selamlar....

Ynt: jarjlı el süpürgesi 220 ile çalıştırma

Yanıt #3
Hocam MBR4060, 40 amper 60 voltluk bir schottky bariyer diyottur. Muadli vardır elbet. Ancak bir devre şeması olmalı ki yerine ne konabileceği konusunda yardımcı olalım.
Elinizde 40 amper çekecek ne devresi var? 1-2 amper olsa alternatifler verebilirdim ancak 40 amperde ne amaçla kullanılacağını görmeden birşey söyleyemem.
İyi çalışmalar dilerim, kolay gelsin..