6 fazlı 6 tepeli ve daha üst sistemler hakkında bilgisi olan

Başlatan oguzkaancomoglu, 15 Kasım 2013, 01:22:47

oguzkaancomoglu

arkadaşlar güç elektroniği dersinde hocamız bize bir araştırma ödevi verdi ödevde 6 fazlı 6 tepeli yada 9 fazlı 9 tepeli 12f- 12t gibi olan sistemlerde varmı varsa sistemlerinin naıl çalıştığı hakkında bilgi istedi ödev benım için önemli çünkü sınanvlarımıza kanaat notu kullanacak  türkçe kaynaklardan bulamadım ingilizce kaynaklardan bir kaç tane birşey buldum ama onlarında doğruluklarından emin değilim bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum

t.t

Alıntı yapılan: oguzkaancomoglu - 15 Kasım 2013, 01:22:47arkadaşlar güç elektroniği dersinde hocamız bize bir araştırma ödevi verdi ödevde 6 fazlı 6 tepeli yada 9 fazlı 9 tepeli 12f- 12t gibi olan sistemlerde varmı varsa sistemlerinin naıl çalıştığı hakkında bilgi istedi ödev benım için önemli çünkü sınanvlarımıza kanaat notu kullanacak  türkçe kaynaklardan bulamadım ingilizce kaynaklardan bir kaç tane birşey buldum ama onlarında doğruluklarından emin değilim bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum
böyle sistemler var amacı kusursuz bir dc akım içindir biyomedikal cihazların beslemelerinde kullanılır 3fazlı sistemlerde fazlar arası 120 derece iken çok fazlı sistemlerde 360/faz sayısı ile fazlar arası açı bulunur çalışma prensibi 3 fazlı ile aynıdır işin matematik kısmıda açının bilinmesiyle formüle yerleştirilmesiyle ortadan kalkıyor

oguzkaancomoglu

evet hatta bugun derste 3 fazla 6 tepeli sistemleri gördük tam kontrollü yarı k. ve kontrolsüz olmak üzere 3 tane idi 6 tepelide fazlar arasındaki açı 60 a iniyordu bu sayede dediğiniz gibi dcye yaklaşan bir doğrultma elde ediliyor ama bunlara örnek bir bilgi makale yada bir cihaz varmı çalışma prensibini anlatabileceğim bir cihaz

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın