Elektronik alanında çalışmak(yardım)

Başlatan Sibemol_2, 27 Eylül 2013, 14:30:04

Sibemol_2

Merhaba değerli kardeşlerim, ben
elektroniğe çok hevesli biriyim.zamanında
maddi sıkıntılardan dolayı
okuyamadım.başka işlerde çalışmak
durumunda kaldım.ama aklım hep elektronikte kaldı.sürekli birşeyleri tamir etmeye çalışırım.Şuan yaşım 32.bu yaştan
sonra bu alana giriş yapma imkanım
nasıldır sizce? öğrenmeye acık bir yapım
var.ama nerden başlayacağımı
bilmiyorum.sizlerden bu konuda tavsiye
bekliyorum

musti.1836

selam bende sizingibi hevesliyim elektronige ama bana çok karışık geliyor. matematik ile aram pek iyi degildir. hesap kitap işi çok elektronikte hep formüller var. ögrenmenin yaşı yoktur burada çok degerli tecrübeli kişiler var ımarım size yardımcı olacaklardır.

acme

Bana da tercuman oldunuz gercekten. Ilk okuldan beri elektrikle calisan herseye merakim olmustur. Tv tamircisi olmak istiyordum o zamanlar daha elektronik bir sey yoktu benim icin. Cevrem engel oldu ailem istemedi. Gel zaman git zaman astsubay oldum. Yas 33 oldu evde hala ugrasiyorum kucuk atelyem bile var zaman zaman elektronik kart imalati bile yaptim ordan burdan alinti fikir yuruterek calisan devreler bile cizdim uyguladim. Aslen ticaret lisesi mezunuyum halkla iliskiler 2 yillik okudum astsubaylikta yazi cizi isleriyle ugrasiyorum ama kendi kendime biryerlere geldim ovunmek gibi olmasin tamirci girmez evime. Ama icimdeki ates daha fazlasini istiyor hep. Canakkalede yasiyorum. Elektronik okumak istiyorum ama nasil kazanilir matamatik becermek gerkiyor iyi duzeyde galiba. Lisede iken de sayisalim iyi degildi. 1. Ogretim okuyamam calisiyorum. 2 ogretim dusunuyorum yada uzaktan egitim becerebilirmiyim acaba cok kasar mi?

Sibemol_2

Alıntı yapılan: musti.1836 - 13 Ekim 2013, 13:12:52selam bende sizingibi hevesliyim elektronige ama bana çok karışık geliyor. matematik ile aram pek iyi degildir. hesap kitap işi çok elektronikte hep formüller var. ögrenmenin yaşı yoktur burada çok degerli tecrübeli kişiler var ımarım size yardımcı olacaklardır.

inşaallah...önce temel formüllerden başlayabilirsiniz.V=I.R, W=V.I, I=V/R, R=V/I gibi.
V(volt) W(watt) I(akım) R(direnç)
Ayrıca direnç ve kondansatörlerin seri ve paralel bağlanması ve hesaplamalarıda önemli..Ben suan bulabildiğim kadar e-kitap, pdf vs. okuyorum.Aynı zamanda hazır demonte devreler var onlarla ugrasıyorum.calısma mantıgını kavramaya calısıyorum.yani hem teorik hem pratik beraber yürütmeye calışıyorum.dediginiz gibi öğrenmenin yası yoktur..

Sibemol_2

Alıntı yapılan: acme - 13 Ekim 2013, 22:50:43Bana da tercuman oldunuz gercekten. Ilk okuldan beri elektrikle calisan herseye merakim olmustur. Tv tamircisi olmak istiyordum o zamanlar daha elektronik bir sey yoktu benim icin. Cevrem engel oldu ailem istemedi. Gel zaman git zaman astsubay oldum. Yas 33 oldu evde hala ugrasiyorum kucuk atelyem bile var zaman zaman elektronik kart imalati bile yaptim ordan burdan alinti fikir yuruterek calisan devreler bile cizdim uyguladim. Aslen ticaret lisesi mezunuyum halkla iliskiler 2 yillik okudum astsubaylikta yazi cizi isleriyle ugrasiyorum ama kendi kendime biryerlere geldim ovunmek gibi olmasin tamirci girmez evime. Ama icimdeki ates daha fazlasini istiyor hep. Canakkalede yasiyorum. Elektronik okumak istiyorum ama nasil kazanilir matamatik becermek gerkiyor iyi duzeyde galiba. Lisede iken de sayisalim iyi degildi. 1. Ogretim okuyamam calisiyorum. 2 ogretim dusunuyorum yada uzaktan egitim becerebilirmiyim acaba cok kasar mi?

Bende calışıyorum, liseyi dışardan bitirdim ama üniversitede elektronik bölümü dışarıdan olmuyor.örgün eğitime de zamanım yok. Matematiğim benimde iyi değil ama bana göre mantık önce gelir.Sizin yaptığınız devreleri belki matematiği çok iyi olan biri bile yapamaz.Birde imkanlar da yaş ta önemli ama bize düşen sürekli çalışmak.pratik yapmayıda ihmal etmemek..inşaallah bu konu ilerledikçe bizde ilerleriz.hepimiz(yeniler olarak) kaydettiğimiz aşamaları burada paylaşalım arada.faydalı olur..
teşekkürler

Sibemol_2

Açıköğretimin \"Elektrik Enerjisi..\" bölümüne kayıt olmayı düşünüyordum ama \"Uygulamalı dersler\" ve staj zorunluluğu getirmişler.hayırlısı..

TeknoFatih

Arkadaşlar elektronik işi kolay değil gerçekten eğer hobi değilde ciddi olarak bununla ilgilenicekseniz çok fırın ekmek şart

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın