bitirme tezi öneri

Başlatan harmek, 30 Ağustos 2013, 22:15:38

harmek

herkese kolay gelsin. makine müh. yüksek lisans yapıyorum afyonda.
lisans olarakta bilgisayar öğretmeniyim. bana pic/elektronik/makine karışımı tez önerisinde bulunabilecek var mı acaba

kudretuzuner

Alıntı yapılan: harmek - 30 Ağustos 2013, 22:15:38herkese kolay gelsin. makine müh. yüksek lisans yapıyorum afyonda.
lisans olarakta bilgisayar öğretmeniyim. bana pic/elektronik/makine karışımı tez önerisinde bulunabilecek var mı acaba
Merhaba,
Ben emekli diş hekimiyim.42 yıllık mesleğimi modifiye ettiğim ünitlerle(diş ünitleri)icra ettim.Kafamda hep tam otomatik düğmesi anahtarı olmayan tamamen dokunmatik(touch screen) olarak bir ünit paneli vardı.Ne zamanım ne de yaşım artık fiziksel olarak uygulamaya koymaya musait değil.Ben size ana fikri vereyim,ekranı dokunmatik bir PC\'den arayüz yazılımı ile PIC ile mesela 12 röle kontrolu yapmak ayrıca da hariçten sistemden gelen çalışan bir bir rölenin aktif veya pasif olduğunu ekrandan okumak gibi.
Özetle,PC\'den yollanan datalar ile röle kontrolu,bu kontrol edilen rölelerin de geri bildirimnleri ile ekranda tekrar okunmaları yani PC to PIC hemen arkasından PIC to PC olarak özetleyebiliriz.İlgilenirseniz daha detaylı bilgi verebilirim.Proje isiste bitim aşamasındadır. 
KU

harmek

mrb ilgilenirim neden olmasın. lakin sadec pic -pc arasında röle olarka mı kalıcan?

worldwideweb

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 01 Eylül 2013, 12:53:35Merhaba,
Ben emekli diş hekimiyim.42 yıllık mesleğimi modifiye ettiğim ünitlerle(diş ünitleri)icra ettim.Kafamda hep tam otomatik düğmesi anahtarı olmayan tamamen dokunmatik(touch screen) olarak bir ünit paneli vardı.Ne zamanım ne de yaşım artık fiziksel olarak uygulamaya koymaya musait değil.Ben size ana fikri vereyim,ekranı dokunmatik bir PC\'den arayüz yazılımı ile PIC ile mesela 12 röle kontrolu yapmak ayrıca da hariçten sistemden gelen çalışan bir bir rölenin aktif veya pasif olduğunu ekrandan okumak gibi.
Özetle,PC\'den yollanan datalar ile röle kontrolu,bu kontrol edilen rölelerin de geri bildirimnleri ile ekranda tekrar okunmaları yani PC to PIC hemen arkasından PIC to PC olarak özetleyebiliriz.İlgilenirseniz daha detaylı bilgi verebilirim.Proje isiste bitim aşamasındadır.

Proje\'yi detaylandırırsanız, Yazılımını seve seve yaparım. Ekranlı butonlu, uzaktan kumandalı, vs vs.

F.T

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 01 Eylül 2013, 12:53:35Merhaba,

Kudret abi selamlar.
senin dediğin olay dokunmatik operatör panelleri ile ve 1 adet modbus üzerinden haberleşebilecek İ/O kartı ile yapılabilir.ortada pc de kalmıyor o zaman.

kudretuzuner

Merhaba,
Aradan 4-5 ay geçmiş,zaman ne çabuk geçiyor.Proje bitti,koleksiyonuma koydum.PC tarafındaki yazılımı daha kullanışlı ve de görsel olarak daha hoş olması için çalışma devam ediyor.Linkte kartın montaj safhası ve simulasyonu var.PC tarafındaki yazılımın videosu hazır değil bir süre sonra paylaşabilirim.

https://www.dropbox.com/s/hamre9exib9ayid/okton_video.rar
https://www.dropbox.com/s/etf5c86jvjuo80f/okton_dsn.rar
KU

F.T

Kudret abi eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın