Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Elektrik Kesintisinde Modemi 12V 7Ah Akü ile Çalıştırma (3188 Kez okunmuş)

Ynt: Elektrik Kesintisinde Modemi 12V 7Ah Akü ile Çalıştırma

Yanıt #15
resim yok, yüklenmemiş

Yanıt #16
içinde pdf olarak attım
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Yanıt #17
sağolasın pdf yapmışsın ama birden fazla yerde değerler okunmuyor sen en iyisi LYT dosyasını açmak için hangi programı kullanayım onu bi de bana.ben torrent ile programı indirip kurayım öyle açayım en iyisi.basit bi devreye benziyo

Yanıt #19
verdiğin adresten programı indirdim ve kurdum devre şemasını açtım.en kısa zamanda elektronikçiden parçaları temin edip devreyi kurucam.anlamadığım tek bir nokta var şemanın altında ki yazıda \'\'1R 2W LIK DİRENCİ 0.47R 2W OLARAK DEĞİŞTİRMELİSİNİZ\'\' diyor, buradaki R değeri ne tam olarak. 1R= 1ohm mu? , öyleyse 0,47R kaç ohm?

Yanıt #20

[/quote]

verdiğin adresten programı indirdim ve kurdum devre şemasını açtım.en kısa zamanda elektronikçiden parçaları temin edip devreyi kurucam.anlamadığım tek bir nokta var şemanın altında ki yazıda \'\'1R 2W LIK DİRENCİ 0.47R 2W OLARAK DEĞİŞTİRMELİSİNİZ\'\' diyor, buradaki R değeri ne tam olarak. 1R= 1ohm mu? , öyleyse 0,47R kaç ohm?

0.47R =0.47ohm

Yanıt #21
üstat açıklamış 7 A akü şarj yapıcaksan onu degiştir  ;)

Yanıt #22
Anladım.Yarın elektronikçiden devre elemanlarını alıp işe koyulucam.Bir şey daha sorucam, kaç watt\'lık trafo kullanmam gerekiyor.

Yanıt #23
şarj akımı 800mA olacagından  50w 18 v kafidir. benim kullandıgım trafo yandı bende degiştiricem

Yanıt #24
Eyvallah sağolasın.