3 led buton kontrol pic

Başlatan Elektrik2012, 25 Temmuz 2013, 10:49:38

Elektrik2012

Merahba kolay gelsin Üstadlarım abileri...
 3 tane butonumuz var butonlar Ra0 ra1 ve ra2 örneğin ra1 bastgımda Rb1 çıkış alıcam buton on off görevi yapıcak Ben Programı yadım fakat Ben butona bastıgımda Led 3 kez yanıp sönmesini daha sonra sabit kalmasını istiyorum ve aynı zamanda Led sabit kaldıgı anda C portunda Rb1 çıkış verdiyse rc1 çıkış vercek röle çekicek Ben on off işini hallettim Fakat Led söndürme ekleyince işler karışıyor nasıl yapabilirim Dosyalara ektedir Çok teşekkür ederim Kolay Gelsin
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

gfb_furkan

Dostum istediğin yazılımı tam olarak belirtirmisin biraz karışık belirtmişsin, istediğin şeyleri söylersen net olarak halledebiliriz sanıyorum

Elektrik2012

K.bakmayın biraz öyle oldu Yaşım 16 Yaşımdan dolayı K.bakmayın :) İstedigim şey şu
16f877 A portuna bağlı 3 buton var Bu 3 butonda on off yapıcak butonlar Ra0 Ra1 ve Ra2 bağlı Ra0 butonuna basıldgında Rb0 pini çıkış vercek led 3 defe yanıp söücek daha sonra led sabit bir şekilde yanıcak ve rc0 pini lojik 1 olcak röle çekcek Tekrar butona basıldıgında Rb0 ve rc0 kapancak Diğer butonlarda aynen böyle olcak Ra1 rb1 ve rc1 Ra2 rb2 ve rc2 olcak galiba anlatabildim ben kendim on off yaptırdım fakat led yakmaya gelince işler karıştı yazılımım ekte

gfb_furkan

Alıntı yapılan: Elektrik2012 - 26 Temmuz 2013, 21:01:29K.bakmayın biraz öyle oldu Yaşım 16 Yaşımdan dolayı K.bakmayın :) İstedigim şey şu
16f877 A portuna bağlı 3 buton var Bu 3 butonda on off yapıcak butonlar Ra0 Ra1 ve Ra2 bağlı Ra0 butonuna basıldgında Rb0 pini çıkış vercek led 3 defe yanıp söücek daha sonra led sabit bir şekilde yanıcak ve rc0 pini lojik 1 olcak röle çekcek Tekrar butona basıldıgında Rb0 ve rc0 kapancak Diğer butonlarda aynen böyle olcak Ra1 rb1 ve rc1 Ra2 rb2 ve rc2 olcak galiba anlatabildim ben kendim on off yaptırdım fakat led yakmaya gelince işler karıştı yazılımım ekte
Yazılım ekte ancak direkt olarak yazdığın komutları bana mesaj olarak gönderirsen muhtemelen sorunu çözeriz, yaptığın algoritma %90 doğru ancak şu an senin yaptığın algoritmayı çözemiyorum bu yüzden gönderirsen eğer yardımcı olabilirim

Elektrik2012

İlgilendiginiz için Teşekürler mesaj attım Kolay Gelsin

MST

BİLKİ ; İNSAN YAŞADIKLARINLA DEGİL,
YAŞATTIKLARINLA ANILIRSIN.
VE UNUTMA! ;
NE YAŞATTIYSAN ELBET BİR GÜN,
ONU YAŞARSIN

Elektrik2012

ilgilendigini için teşekkür ederim bazı sorunlar ortaya çıkıyor buton sayısı artınca 1.led basınca diğeride çalışıyor filan öyle hatalar ısıs denme yaptım ama Belki gerçkete olmaz ama sorun çözdüm

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın