Loading Led Devresi Yardım...

Başlatan 2rach, 17 Temmuz 2013, 22:51:51

2rach

Merhabalar... Yapmak istediğim şey yürüyen ışık devresi... Ama ikinci ışık yandığında birinci üçüncü ışık yandığında birinci ve ikinci sönmeyecek... Karda yürüyor misali ayak çıksa bile iz kalacak :D
Araştırdım baya fakat dişe gelir birşeyler bulamadım... 320volt portalda bir devre vardı bununla ilgili ama reelde çalışmadı o devre... Simülasyonda sorun olmamasına rağmen... Yardımlarınızı bekliyorum.. İyi forumlar... (Led sayısı yüksek olacak.)

Adnancoskun

4017 ile eklenerek yürüyen ışık diye aratırsan 10 ledli devre var,
aslında işlem çok kolay, sadece 4017 nin çıkışlarına diyotlar bağlayarak yapılıyor, sen şemayı incele kafana takılan bir nokta olursa cevaplarım...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

2rach

adnan bey teşekkür ederim... Tam olarak bunu düşünmüştüm ama isis te simüle ettiğimde led leri yakamadı... Ilk iki led sıra ile yanıyor...  3. Ve 4. Led ise güç yetmiy
ormuş gibi sönük yanıyor...

Adnancoskun

simülasyonu boş ver, sen 4017 ile yap çalışıyor.... osilatör olarak 555 kullanabilirsin.
uygulayacağın şemayı buraya koyabilirsen bir bakalım herhangi bir anormallik var mı?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

2rach

Simülasyon için kullandığım bilgisayarım yanımda değil şuan... Bilgisayara ulaşır ulaşmaz devreyi ekleyeceğim...
Peki bu 10 ledi birkaç 4017 kullanarak çokalama imkanımız var mı? Yani sırayla 1.2.3...8.9.10.11.12 şeklinde?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın