sorun çözüldü

Başlatan Elektrik2012, 16 Temmuz 2013, 12:05:52

Elektrik2012

Sorun çözüldü
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Ruzgar

Bu sözcüğü seviyorum ,başarısız. İnsanın kaderi bu başarısızlıktan başarısızlığa...

endorfin

Vallaha bi sey anladiysam arab olayim  ;D
 Ekber/Azerbaycan ;D ;D

Elektrik2012

Abilerim saçma bi soru sormuştum sonra rezil olmamak için sorunu çözdüm dedim sorumda şuydu  Tamir yapıyorum Onun için bazen sigorta attırıyordum bi tamircide gördüm böyle lamba vardı Bi besleme devresinde sorun oldugunda lamba yanıyordu İşte o bağlantısını soracktım ama biraz düşününce bağlantısı buldum :)

Adnancoskun

yav bunda utanılacak ne var, tamir işiyle uğraşan herkesin masasında devreye seri bağlanmış bir lamba vardır,,,, tamir ettiğin cihazda kısadevre vs olursa oradaki lamba yanar ve devrene zarar vermez.... kendin keşfetmiş olman çok güzel, ama basit gibi görünsede sormanda da hiçbir sakınca yok....

Elektrik2012

Teşekkür ederim abi Bilgilerin için Kaliteli bir şey yaptım Güzel görünüyor masamda Ups gibi böyle bi kutu buldum Sigorta taktım otomatsigorta Sonra lamba diğer tarafada priz taktım İlk önce faz sigortaya girdim sonra sigortadan lambaya lambadan Prizin ucuna diğerlerini direk prize bağladıom toprak ve nötr Birde abi Laptobumun şarj aleti var onu takıyorum lamba yanıp sönüyor :)

Adnancoskun

evet laptop veya SMPS sistemler genelde 100 volt ile 240 volt arası çalışır...  seri lambanın bağlı olduğu prize taktığında SMPS deki kondansatör dolasıya kadar akım çeker böylece akım seri lamba üzerinden geçtiği için lamba yanar. kondansatör dolunca lamba söner, SMPS kondansatörde biriken enerji kullanınca kondansatör boşalmış olur, ve prizden gelen enerji yeniden kondansatörü doldurur bu doldurma esnasında lamba yenien yanar, sonra devre yeniden kondansatördeki enerjiyi kullanıp boşaltır ve bu işlem böylece devam edip gider........
Yani gayet normaldir yanıp sönmesi, bu şekilde uzun süre tutmak iyi olmaz ama.....

Elektrik2012

Hocam bilgilerinizi bizimle paylaştıgınız için çok teşekkür ederim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın