LG 42SL90 LED TV arizasi

Başlatan hall9900, 11 Temmuz 2013, 11:49:13

hall9900

selamlar, arkadasin TV\'si ariza yapmis (power isigi bile yanmiyormus) 2 yere goturmus board yanmis ve bu board yok ortaliklarda demisler, arizaya sebep olarak surekli takili olan 3.5 inc (disardan beslemeli) USB disk\'ten suphelenmis arkadas, ayrica TV\'i Turkiye\'ye normal dist. firmasi ile gelmiyor, daha ucuz satan bilindik bir firma ile geliyor.. yani o sekilde bir cozum de bulamamis yedek parca olmadigindan.

acaba yorumunuz ne olur ben board yanma tabirini anlamiyorum, sonucta degistirilebilir parcalari (kondansator, direnc, diyot vs) geriye birakirsak icindeki IC yani mikrocip yanmasi anlaminda mi kullaniyor tamirciler bu cumleyi ? internet\'de izledigim tv tamiri videolarinda bu tur problemler genelde kondansator\'lerden cikiyordu, ama acip bakmadim sanirim bakacagim, neler onerirsiniz, nasil bir cozum uretebiliriz, yorumlariniz nelerdir ?

saygilar.

Adnancoskun

tv nin resimleri vs yok mu?
power kısmı çalışıyor mu? muhtemelen power kısmı çalışmıyordur...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

mehmet254

slm  adnan abi,benim 37 ekran tv  açtığımda  ortada  saati  5 dakikadan geriye saymaya başlıyor.görüntü ses hiç yok.elektronik bilgim orta düzeyde,onarımını kendim yapmak istiyorum.daha önce sayenizde 2 inverter yaptım  çalışıyor.bu televizyonu çalıştırabilirmiyiz.?

Adnancoskun

bu tv yi çalıştırırsın,
tvnin ortasında sayaç çıkıp geriye doğru sayması, antenin bağlı olmadığını yani yayın almadığını gösterir. eğer antentakılı ise kanallar ayarlı değildir, arama yaptırdığında kanal bulmuyorsa tuneri arızalıdır,
Tv nin scart girişi varsa oradan herhangi bir dvd vs gir bakalım ekrana görüntü gelecek mi?

mehmet254

Evet Adnan abi, dediğiniz gibi scart girişinden girdim yayın geldi, bahsettiğiniz üzere tüner arızalı demekki,  bir kibrit kutusu kadar tüner ama,çok lehim ayağı var  bu tuneri değiştireyimmi.?yoksa pratik yolu varmıdır.teşekkür  ederim.

Adnancoskun

televizyonun tuner girişine iyi bir anten takıp kanal aratması yapın, yayın buluyor mu bakın? yayın buluyorsa kaydedebiliyormusunuz?
tuner değiştirmek kolay, çünkü aynısını alıp takacaksınız.....

mehmet254

Siz tuner deyince,bu saatte,tekrar tv  yi söktüm tuner ayaklarını  mercek ile inceledim,2  ayak lehim  kanalları çatlamış nasıl olmuşsa,tekrar lehimledim,iyi bir anten ile arattım,kanal tuttu,tuner almaktan kurtuldum,lehim işi çok zor geliyordu,sayenizde  tv  çalışıyor teşekkür ederim.mayısda melikgazi deydim,size uğrayamadım,nasipse  bir dahaki sefere,tekrar teşekkür  ederim.

Adnancoskun

Güle Güle kullan, tamir ettiğine sevindim. Bu arada her ne vakit gelirseniz kapımız açıktır. Bekleriz efendim  :)

birtekadres

ustam kolay gelsin  benim elimde de arızalı bir LCD monitör güç kartı var  ve monitör hiç çalışmıyor görsel incelemede malzemelerde patlak çatlak yok
elektronik teknisyeni

Adnancoskun

power supply\'ın konnektörünü monitörden ayırıp , power\'a enerji verin, hangi gerilimler çıkıyor, eğer çıkıyorsa kaç  volt, olması gerekenden az veya çok olanlar var mı?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın