Telefonu Nasıl Telsiz yapabilirim?

Başlatan MResul, 21 Haziran 2013, 17:58:00

MResul

Arkadaşlar elimde şöyle bi ev telefonu var.Kullanılmıyor.Bunu değerlendirelim diyoruz.Telsiz yapmayı düşündük ama nasıl yapabileceğimiz konusunda pek fikrimiz yok.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Varsa farklı fikirleri de değerlendirebiliriz.Şimdiden Teşekkürler  :)

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

MResul

Telefon un alttaki kısmı kullanlımadan ama...
nasıl yapabilirim ?

Adnancoskun

işte o olmaz,
 daha doğrusu sen eğer halkbandı telsiz yapmak istiyorsan frekansını düşürmen lazım ayrıca telefonlar frekans modülasyonlu, halk bandı telsizler genlik modülasyonludur, yanlış bilmiyorsam onların frekansı  27 MHz civarıdır,
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

MResul

Peki sizin önereceğiniz bunu değerlendirebileceğim başka birşey yapabilir miyim ?
RF \'lı bi cihaz mesela ya da uzaktan kumandalı araba gibi ...?

Yusuf usta

at şu mereti çöpe de kurtul hocam. başka şeylere kafa yor sen iyisi...  elektronikten çok ileri seviye anlamadığın belli, tarifle bu iş olur mu? oldu sayalım, sil baştan üç liraya yapılacak şeyi tadilatla üçbine yapmak mantıklı mı? kimse ayıp olmasın diye açıkça yazmıyor ama ben dostça sana \"boş iş\" diyorum...

dersen ki ben ileri seviyede anlıyorum bu işten tarif et, edeyim kabaca; alt taraf yerine  el cihazının aynı  frekansını yakalayan bir verici ve alıcı yapacaksın. yani iki el cihazı olacak. elindekinin aynısını yapacaksın. aynısını bulursan olmaz. yapman lazım. çünkü yaptığının tuş data kod çözücüsü olmayacak, zil algılama ve algılanan zili kapatan, sonra da devreye hem kulaklık ve hem de mikrofonu aynı anda sokan sistemi iptal edeceksin. iptal etmekle kalmayacak mute ucunu çipten bulup açacaksın. sonra o çip yerine kendin bağımsız bir mikrofon preamplifikatörü koyup ses ayarı yapacaksın. telefonun birbirini tanımasını sağlayan şarj soketi tarafındaki uçlarını iptal edip tanıma olayını da iptal edeceksin. çünkü birbirini tanıtma olayını iptal edersen bu kez kendin başka kod girip telsiz sistemini açıkta tutmak zorundasın... vs vs vs...

şimdi sen gel bir şema bul sıfırdan telsiz yap. hem kolay hem ucuz hem de daha konforlu olur. hem de daha ufak boyutta olur...

not: elindeki cihazla yola çıkarak yapacağın herşeyi silbaştan daha kolay yapabilirsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın