Pic 18F14K50 nasıl programlayabilirim?

Başlatan OrkUn®, 31 Aralık 2009, 21:16:40

OrkUn®

Herkese iyi seneler.. Okulda bi proje yapıyorum ve 18f14k50 programlayıcıya ihtiyacım war nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek varmı?

merter

Merhaba dostum İnternette bulduğum şemayı denemeni öneririm. mantıklı gözüküyor. henüz ben denemedim ama denediğimde buraya yazacağım. sende çözüm bulabilirsen lütfen paylaş.
Şema:

OrkUn®

Teşekkür ederim deneyp haber veririm ama önce IDC2 ve pickit2 şemalarını bulmaya calısıyorum. bulayim burada yayınlarım..

gevv

Umarım  işinize yarar

PIC 18f14k50 based USB WISP programmer  http://jallib.blogspot.com/2009/08/pic-18f14k50-based-usb-wisp-programmer.html

Resim #1:

Resim #2:

OrkUn®

deniycem cok tesekkür ederim bende bi tane buldum ama suan bu bilgisayarda değil onuda gönderirim bu devrede pic\'i hangi program aracılığı ile programlıyoruz?

OrkUn®

iyi geceler bulduğum devre pickit2 clone devresi fakat anlamadıgım bi kaç baglantı var ICSP konektöründen cıkan 5 tana uç PGD_ , PGC_ , GND_ , VPP_ , VDD_ bu baglantılar ne için yapılmış onu anlayamadım çünkü karşılık olarak gittiği yerler yok devre şemasımı eksik yoksa sonradan başka bi bağlantı türü eklemek içinmi yapılmış bunu anlamadım.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler tekrar iyi geceler.

gevv

bildiğim kadarı ile ve büyk ihtimal ICSP  debug  içindi ya da farklı bir kart üzerinde yani pikin bulunduğu devre üzerinde programlama yapabilmek için yani ekstra çıkış gibi

OrkUn®

bende öyle tahmin ediyorum ama belkide eksiktir diye geldi aklıma neyse değildir heralde. denicez görcez cok saol iyi geceler..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın