pcbway

Samsung 32c530 Sorunu

Başlatan kadir85n, 14 Nisan 2013, 19:27:23

kadir85n

Arkadaşlar Merhaba,
32 inç samsung LCD tvim var. tv yi açıyorum normal çalışıyor. fakat kapatıp bir daha açtığımda açılmıyor yeniden çalıştırmak için fişi çekip 10 dakika beklemem gerekiyor. Nedeni ne olabilir?

Adnancoskun

power kısmındaki çıkıştaki kondansatörleri yenileyin.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

kadir85n

Kondansatörleri değiştirdim ama sorun yine aynı. tv açılamadığında da çıkışta 24 volt veriyor

Yusuf usta

Tv açılmıyor diye bir deyim eksik. ne oluyor açılmıyor dediğiniz nedir? önde ışık yanıyor stand-by durumunda mı, hiç ışık mı yok? stand by durumundan çıkıyor açıldı gibi görünüyor ekranda mı birşey yok? net bir soru alalım, fikir beyan edelim...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

kadir85n

Üstat, Tv yi açıyorum normal çalışıyor Kumandadan veya panelden fark etmiyor. kapatıyorum hemen arkasından açmaya çalışıyorum açılmıyor. muhtemelen arızaya geçiyor çünkü kumandadan yukarı tuşuna basınca led fasılalı olarak yanıp sönüyor. tvnin fişini çekip 10 dakika bekleyince açılabiliyor.

Adnancoskun

led flash yaparken gerilimlerden eksik  çıkan veya olması gerekenden fazla çıkan var mı?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

kadir85n

inverter ünitesi aldım internetten bi denicem sonucu yazarım.

Yusuf usta

sorununuz inverter gibi gözükmüyor. inverter hatasında resim vardır, ışık olmadığı için (backlight) göremezsin, fakat dikkatle bakınca görebildiğin gibi (derinden) ses duyabilirsin, seste sorun olmaz.

anakart üzerinde gözden kaçırdığın (vga chip olan bölgede) bir kondansatör olabilir, değişmen gerekir. smd malzemelerden birinde soğuk lehim olabilir.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.