programlama yardım

Başlatan teslaisback, 08 Nisan 2013, 16:52:29

teslaisback

Öncelikle merhaba;
elektrik-elektronik mühendisligi 2.sınıf ögrencisiyim.sizlere danısmam gereken bir seyler var.degerli vaktinizi bu gibi konularla aldıgım icin öncelikle mahcubiyetimi belirtmek isterim.
  kafamı kurcalayan konu ee mühendisliginde nesneye yönelik programlama bilmek isimize yarar mı? bizim üniversite basit bir şekilde c programlama dili gösterdi.c++,java bnları bilmem bana avantaj saglamaz mı ? ben sahsen programlamayı seviyorum ögrenmek istiyoorum fakat arkadas ortamamımdan cok tepki alıyorum,bizim nesneye yönelikle isimiz yok diyorlar.lütfen bir arkadas bu konu hakkında beni detaylı bilgilendirrirse sevinirm. :o

okanduz

Nesnel programlayı her mühendisin ucundan kıyısından kullanması öğrenmesi gerekir. Yalnız elektrik-elektronik mühendisi olarak senin öğretim hayatında yazacağın bir program 10 sayfayı geçmeyecektir. Bu yüzden nesnel programla ismini duymadanda okuldan mezun olabilrsin. Fakat nesnel programlama ve sormuş olduğun diğer programları öğrenmen ufkunu açacaktır. Her öğrendiğin programlama dili insanın yaşamında ve öğretiminde bakış açısını genişletir. Mesela C öğrenirsin birgün karşına Delphi çıkar hemen adapte olursun. Sonra Basic öğrenirsin sonra karşına Pic basic çıkar anında kavrarsın. İlerideki yıllarda derslerde Matlab, Phyton gibi programları kullanmak zorunda kalabilirsin. Bu yüzden programlamaya çok iyi hakim olman gerekiyor. Elektronikçi olarak sadece devre çizip lehimlemek değil yaptığımız devreyi bilgisayarlarla, internetle ilişkilendirip aktif hayatımıza dahil etmemiz gerekiyor. Bunun için programcılığı çok iyi kavramamız gerekiyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın