Sumo robot, Motor sürücüsü

Başlatan pekerugur, 02 Nisan 2013, 21:44:50

pekerugur

Merhaba arkadaşlar Kırklareli Üniversitesi\'nde Elektronik okuyorum sumo robor yapıcaz ancak liseden elektrik çıkışlı olduğum için konuyo elektronik kısıman çok fazla hakim değilim. Gerekli herşeyi temin ettik motorlar, sensörler falan ancak benim bunları kullanabilmem için motorlara bir sürücü devresi kurmam gerekiyo bana bu konuda yardımcı olabilecek bi abimiz, büyüğümüz varsa şimdiden çok yardımcı olucağına inanıyorum :D konu sadece motor sürücüleri değil sensörler falan bunların PIC ile nasıl kullanabileceğimi dahi bilmiyorum konuya hevesli olduğumdan basit bi şekilde anlatsanız dahi devamını getirebilirim şimdiden teşekkür ediyorum...

Konuyu buraya açtım umarım doğru başlıktır :)

kudretuzuner

KU

pekerugur

kudretuzuner

Merhaba,
Tamam,bu akşam geç oldu,arşivime bir bakayım size uygun bir çalışmamı paylaşacağım.Şimdilik iyi geceler.
KU

pekerugur

Bana motor sürücüsü hakkındaa yardım edilicekti amaa unutuldum snaırsam :)

kudretuzuner

Merhaba,
Step motorunu ben böyle bir devre ile sürmüştüm.
KU

pekerugur

Sürüceğim motorlar 2 adet 500 RPM yükte 4A falan yük çekiyorlar ona uygun bir devre arıyorum sürücü devresi çok var buldum ama 4 ampere kadar olanına denk gelmedim henüz :)

kudretuzuner

Merhaba,
LM338 entegresini bir kontrol ediverin belki işinize yarar.
KU

MST

bu pdf nin içinde motor sürücüler kışmı işine yarar  ;)

şifre = mst

bu arada yapacagın sumoyuda bizimle paylaşıran seviniriz çizgi izleyen yapacak sana çok yardımcı olurum
BİLKİ ; İNSAN YAŞADIKLARINLA DEGİL,
YAŞATTIKLARINLA ANILIRSIN.
VE UNUTMA! ;
NE YAŞATTIYSAN ELBET BİR GÜN,
ONU YAŞARSIN

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın