Tda2822-su resime bi bakarmisiniz :)

Başlatan endorfin, 22 Mart 2013, 19:55:17

endorfin

Merhaba :). Size bir sorum olucak.Su rus sitelerinde tda2822-konusunda arama yaparken bridge mod olarak soyle bir resim cizmiti Rus Sitesinin uyesi.Bir siz de bakin bakalim bu devre eger yaparsak calisir mi?Calisirsa saglikli olurmu ve Yorumlarinizi rica edeyim... :) :)
   Iyi bir gun dileyiyle..  :) :)
       Ekber/Azerbaycan :)

endorfin

Lutfen ilgilenen kisiler bi baka bilirmi? :)
 Iyi gunler.. :)

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

endorfin

Merhaba. :)Cevap icin tesekkurler :).Peki bu entergeyi kopruleyipte (12V ve ya 9V farketmez) cikisina 4ohm hoparlor baglarsam fazla mi akim cekmis olurum ???? yoksa illa 8ohm mu baglanmalidir? ???.Hangisini onerirsiniz ve ya 4ohm baglarsam  olurmu? olursa saglikli olurmu?  ???
 Iyi bir gun dileyiyle... :)
   Ekber/Azerbaycan :)

pwm.c

öncelikle size şunu sorayım:
Bu devreyi nerede kullanacaksınız? belki uygun bir tercih değildir.
entegrenin datasheetinde güç testlerini 4ohm yük ile yapmışlar. omajın düşmesi ses çıkış gücünü arttırır. burada önemli olan hoparlörün watt gücüdür. ses sistemlerinde genelde entegrenin max gücüne yakın değerde hoparlör bağlamayı önerirler. bu değer çok fazla olunca çıkışa zarar veriyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

endorfin

cevap icin tesekkurler.Beni catlak sanmanizi istemem ::)(cunki insanlar 5.1 sistem yaparlarken en az satellite icin 10-15W kullanirlar).Ben kopru halde kullanarak 5 tane entergeyle satellite icin uygun gordugum 4 ohm 3-5w araliginda olan hoparlorlerimi surmek istiyorum. :)
 Iyi bir gun dileyiyle..  :)
 Ekber\\Azerbaycan :) :)