LB 1412 VUMETRE

Başlatan ozgurece, 20 Mart 2013, 20:55:28

ozgurece

Arkadaşlar Elimde iki adet LB 1412 Entegre var. Bu etregle ile vu metre devresi yapmak istiyorum. İnternetten araştırdım bulabildiğim tek şema bu .Resimdeki şemada LB 1412 Entegresi 12 Ayaklı gözüküyor bendeki 11 .Bu şemaya göre elimdeki entegreyi nasıl bağlantı yapabilirim. Yardımcı olan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.

neg65

aslında elektronikten pek anlamam ama şemaya göre ordada 22 ayak var bi bak istersen belki şekil yanlıştır seninde 11*2 den 22 oluyo ?

ozgurece

Evet Dediğinize göre doğru gözüküyor. Peki Entegre üzerinde 0 - 21  noları yazabilirmisiniz. Eğer yazabilirseniz ben bu şemaya göre çok kolay yapabilirm.

mehmet254

kardeşim,entegre ayakları yerde iken ve tırnak işareti ileride ise sol baştan 1 olarak başlar vealt köşeden dönerek üst sağ köşeden 22.ayak pini son bulur.kolay gelsin.

ozgurece

Anladım Teşekkür ederim. Ama şemada entegre noları sıradan değilde farklı yerlerde numaralandırılmış o nedenle yanılgıya düştüm.

mhoca

Bacak numaralarına dikkat ederek şemadaki gibi bağlamalısınız. İyi çalışmalar.

ozgurece

Arkadaşlar left ve right olarak iki adet devre yaptım. Boş bir cd rom kasası içine yerleştirip power suplye bağlantı yaptım.bilgisayara monte ettim . Gerçekten çok güzel oldu, müzik dinlemek ayrı bir zevk. Videoyu paylaşıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=6YTyjaTvmx0&feature=youtu.be

asma

Alıntı yapılan: ozgurece - 26 Mart 2013, 12:18:38Arkadaşlar left ve right olarak iki adet devre yaptım.toplam 2.5 Amper akım çekiyor.
Eline sağlık güzel olmuş ama 2,5A i nasıl ölçün anlamadım. Devre 150mA bilemedin 250mA çeker.  ;)
İkisi 250mA den fazla akım çekiyorsa sorun var demektir. 

Kolay gelsin.

ozgurece

Evet haklısınız, ben amper ölçümü yapmak için tekrardan söküp taktım , sizin değerlendirmeniz doğru.
http://www.youtube.com/watch?v=_iVVHgL7XFY&feature=youtu.be

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın