47 nf seramik konnastörün sayı olarak kodu kaç ?

Başlatan stk4221, 19 Mart 2013, 22:19:13

stk4221

arkadaşlar şemada 47 nf olarak gösteriyo ama  çıkma parcalara bakıyorum  hep sayı olarak var  hangi rakama tekamül ediyor
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

yazici67

Kondansatörün türüne göre değişmekle birlikte;
47 nF = 47 000 pF = 47 x 10^3 pF
Dolayısıyla 473? gibi bir kod olmalı. Burada ? yerinde J, M gibi harfler olabilir bunlar toleransı belirtir.

stk4221

çok sagol  üstat yardımcı oldugun için birde sedece 47 yazanı var onunla denedim çalışır gibi ama

stk4221

ya böyle basit konular için sizi yoruyorum ama kusura bakmayın zamanında okulunu okuyamadık sıkıntısını çekiyoz hocam  bir de ben bunu yaptım çalıştı ama buzzer takınca ses gelmiyo bende led takmak zorunda kaldım 

üstat benim farklı birşeye ihtiyacım var ben elektrikçiyim işime lazım olucak bir buzer devresi mesela kattan kata giden kablolar var şimdi ben aşagı kattan buzzerı degdiricem üst kattan da  aynı buzerin farklı bir mantıkta çalışanı olucak aynı kabloya degdirdigim zaman iki buzzer aynı aynı anda ötücek  piyasada var ama biraz tuzlu eyer yardımcı olabilirsen sevinirim

mhoca

Kondansatörün üzerinde 47 yazıyor ise 47pf olma ihtimali yüksek. 473 yazmalı. Yada 0.047 olmalı bazı hallerde baştaki -0- yazmayabilir sadece .047 uf olabilir. İyi çalışmalar.

stk4221

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın