8 kanal pwm chaser\'ı 16 kanal yapma

Başlatan HONDA_CRV, 25 Aralık 2009, 19:51:29

HONDA_CRV

uzun zamandan beri takip ediyorum.abone olarak yeniyim.www.picproject.uk sitesindeki var olan 8 kanal pwm chaser devresini geliştiriyorum.ama assemly dili tecrübesi az olduğundan 8 kanalı 16 kanal haline getiremedim.yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür.....

neural

Yapmak istediğiniz tam olarak 16 ayrı kanal mıdır?
Eğer öyle ise 628 işinizi görmez gibi geliyor. Siz sanırım daha çok çıkışı olan bir mikrodenetleyici kullanacaksınız.

picproject.org.uk adresindeki uygulamayı inceleme fırsatım oldu. Bir makro yardımıyla program içinde derlerken tablo oluşturuluyor.
tablo addwf pcl,f
retlw b\'00011000\'
retlw b\'00100100\'
retlw b\'01000010\'
retlw b\'10000001\'

şeklinde. Ancak yukarıdaki işleme çok hızlı ve çok defa tekrar ediyor. Bu da her LED \'in bütün bu dört tablo değerini bir periyot olarak düşünürsek %25 led parlaklığı anlamına geliyor.

tablo addwf pcl,f
retlw b\'00011000\'
retlw b\'00011000\'
retlw b\'11000011\'
retlw b\'11000011\'

Bu da %50 led parlaklığı anlamına geliyor.

Yardımcı olabildim mi acaba?
Kolay gelsin

HONDA_CRV

ilk önce cevapladığınız için tşk.ederim. :).zaten kullanacağım pic 16f877 olacak.ben buradaki denemelerimde portb ve portc \'den çıkış aldım ama efektler aynı anda iki port\'dan başlıyor.benim yapmak istediğim portb0\'dan başlayıp portc7\'de bitmesi.macrolarla ve bitlerle oynadım ama sonuca ulaşamadım.yani portb\'den başla,portc\'den devam edip tekrar başa dön.programda bir yerlere bir pwm seti daha yerleştirmeyi düşündüm ama assembly dili bilgim az olduğundan bunu yapamıyorum.yani her port çıkışı için ayrı pwm seti.yardımcı olunacak olay yazılacak kodu bulabilmek.ve proteusda denemek.ben uğraşılarıma devam ediyorum.inşallah sizde yardımcı olabilirsiniz.şimdiden tşk\'ler.kolay  gelsin

HONDA_CRV

herkese iyi seneler olsun...yazdığım konu heralde kimsenin ilgisini çekmediki kimseden yardım göremedim.baya bir konu yardım alabildi ama bendeki şanssızlık heralde.herkese kolay gelsin.

Flatron

Cevabımı sildim

Flatron

ve bunuda sildim

HONDA_CRV

cevap olarakyazılanlar neden silindi anlamadım.bendenmi kaynaklandı onuda anlamadım.tam cevapları anlamdırmaya başlıyordumki cevapların silindiği çıktı karşıma.
zaten o sayfalardaki açıklamaları okudum.bu devre için pic628 8 kanal harici yapılamaz onuda okudum.benim demek istediğim 16f877 kullanılarak her yarı iki port için pwm sseti yazılabilse bu olayı gerçekleştirirmi.zaten assembly bilgim tam olsa halletmeye çalışacaktım.ama maalesef şu an için yok.cevap yazıp fikirlerini paylaşaklaratşkr.kolay gelsin....

Flatron

Son yazdığım mesajın burada görülmesine de artık gerek kalmadı

HONDA_CRV

olur tabii.cevap veren siz olduğuna göre silmeye karar verecekte sizsiniz.yinede tşk.ediyorum ilginize.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın