Müzik sistemindeki güç kartı sorunu????

Başlatan ibrahim1661, 21 Şubat 2013, 16:48:59

ibrahim1661

Merhabalar..
Evdeki müzik sistemine subwoofer taktım sesi çok açınca güç devresindeki doğrultucudan (resimlerdeki \" sdt 112 lmr \")  \'çıt\' diye bir ses geliyor ve kendini kapatıyor. Sonra ben tekrar acıyorum normal yada kısık seste dinlerken sorun yok ama yüksek seste dinleye çalışırken yine aynısı oluyor ve kapanıyor. nasıl kurtulabilirim bu sorundan bilemedim. yardımlarını bekliyorum.

Resim #1:

Resim #2:

Resim #3:

Resim 5:

asma

Merhaba resimde sdr112 yazısı göremedim ama çıt diye ses çıkartan, siyah koruma rölesidir.
Devrede bir sıkıntı oluşuyor ve korumaya geçiyor sanırım.

Mesela 8 ohm olması gereken hoparlör yerine 4 ohm takarsanız fazla akım çeker, fazla ısınır , seste bozulmalar oluşur vs.
Devre beslemeyi keserek korumaya geçer.   ;)

ibrahim1661

evet sanırım orjinal hoparlorleri 8 ohm benim taktığım 4 yada 2 olabilir. dediğiniz gibi o siyah şeyden geliyor çıt sesi ve kapatıyor kendini :) üzerinde de  sdt 112 lmr. peki ben bunu iptal felan edemez miyim bir şekilde. çok akım çeksin.

Adnancoskun

iptal edersin de onu oraya koyan adam neden koymuştur acaba? kendine masraf olsun diye mi?

adı üzerinde koruma rolesi..... onu iptal edersen koruyamazsın.... :D
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

asma

Müzik sisteminde sorun olmadığı anlaşıldı.  :)
Halen neden müdahele etmek istiyorsun.
Yaptığın hatayı düzeltirsen olur biter, koruma devresini düzeltirsen 1saat yada 1gün daha çalışır o kadar.
Sonra \'pis bir koku çıktı, artık çalışmıyor\'  dersin.
8ohm hoparlör ile dene olsun bitsin.  ;)

ibrahim1661

Haklısınız ilgi ve alakanız için teşekkür ederim ama müzik sistemi zaten çöp durumda. yani cd çaları okuyucuyu hareket ettiremediği için çalışmıyor. kaset çaları zaten işime yaramaz . radyosu deseniz hiç çekmiyor.
şimdi diyeceksiniz bi tarafına kazık mı arıyon diyede   :D
Bende ses kartına telefonu ve pc yi bağlayarak müzik dinliyorum sadece . bende yüksek seste dinlemek istediğim için sizi de bu sorunla meşgul ettim.

Yani demek istediğim olcaksa yüksek seste olsun riske değer olmazsa zaten müzik sistemi çöp benim için koyucam köşede duracak.
Bana bunu yapabilmem için yardımcı olursanız sevinirim.  :)

Adnancoskun

tamam ozaman korumaya geçtiğinde rolenin açan kontak uçlarını kısadevre et yeter...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın