7 haneli 7 segment ileri geri hafızalı sayıcı

Başlatan proteus59, 22 Ocak 2013, 22:37:13

proteus59

devrede işlemci olarak 16f628a kullanıldı segment sürücü olarakta 4511 BCD  7-segment decoder kullanıldı.
Butonlar yardımıyla 0-9,999,999 arasında ileri geri saydırabiliyoruz display bilgisini eeprom\' kaydedip kaldığı yerden devam ediyor

gsmshow

Eline  saglık proteus59 tam istediğim gibi gibi yapmışın yarın bred bord üzerinde deneyeceğim , hakkını helal et her şey çok anlaşılır güzel olmuş  bilgini emegini  esirgemeyip paylaştığın için çok teşekkür ederim.
2 sorum olacak, 1 cisi buton basılışta bazen almıyor bu sanırım simülasyonla alakalımı, digeri butona basılı tutugumuzda saymasını  istemez isek her bastıgımda 1 artması için nasıl bir ekleme lazım.

proteus59

If yukari=0 then gosub arti
While yukari=0
wend
Arttirmaya bunu ekle digerinide sen yapmya calis olmazsa yardim ederim

gsmshow

Peki birazdan malzemeleri almaya çıkacagım, gercek ortamda deneyip yazarım.Teşekkürler.

gsmshow

Sölediğinizi uyguladım +.- olarak çalışmakta ama yine bir şey sormak istiyorum butonu bırakınca değilde basınca nasıl sayacak acaba. Teşekürler.
While yukari=0
.....
.....
wend

proteus59

dosyayı ekledim bi bak bakalım diğer dosyadada açılışta animasyonlar var işine yararsa
iyi dileklerin için  sağol

gsmshow

Eline sağlık çok güzel olmuş animasyonlar da başka güzel olmuş.malzemeleri temin ettim denemeye çalışacagım bu gün bitirebilirsem.

gsmshow

Tekrar merhaba, yarın dedim ama malesef yarına yetiştiremedim ve bir sürü aksilikler oluştu programlayıcım arızalandı ne yaptıysam bir türlü program atamadım1-2 gün bununla depelleştikten sonra olmayacagına karar verip yeni bir programlayıcı yaptım ve pic e programı yükledim, devreyi bread bord üzerine kurdum hatam olup olmadığını anlamak için voltaj verip 1 haneyi kontrol  etmek istedim açılışta her şey normal fakat tuşların çalışmadığını fark ettim ve devreyi kurmaya devam etmeyi bıraktım , buütün hex leri denedim port a çalışmıyor dedim entegreye bir hal oldu ertesi gün yeni bir entegre alıp tekrar denemelere başladım ve sonuç aynı bağlantılarda bir hata yok voltaj normal soun nerde olabilir.? aslında başka bir sorun var isite denedigimde bunu gördüm ama dedim bord üzerinde deneyip emin olup öle yazmak istedim o kısıma  gelemeden olay başka yerden patlak verdi bu sorunun nedeni ne  olabilir programda acaba yada atladığım bir yer mi var.?

gsmshow

Şu an bu şekilde bread bord üzerine kurdum ve çalışmakta, set hafıza daki sorun giderebilirsek bitti sayılır.

BuLuT_BeY

su eproma kayıt işini bir türlü  ögrenemedim.onlarca kod inceledim ama kafam almadı yardım edin demeye utanıyorum

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın