pcbway

Ses sistemi projesi

Başlatan mustafa ömer, 13 Ocak 2013, 01:10:59

mustafa ömer

Arkadaşlar elimde LM1036 çipli bir anfi var. 4 adet 4 ohm 5 watt hoparlör var. Bunları nasıl biraraya getirebilirim diye düşündüm ve kabini tasarladım sizce nasıl olmuş ?

SAĞ KABİN

SOL KABİN

Besleme olarak bunu kullanmayı düşünüyorum..

endorfin

Merhaba. Sizce kabin uzerinde boyle bir degisiklik yaparsak nasil olur? :) ;)Sonuc olarak(sanirsam) hoparlorler dikey konumda olucaklar. Bunun icin de kutudan tasarruf edip potlari yanda degil de asagida yerlestirmeni tavsiye ederim. Hem de boyle daha guzel olur (sizin tasariminiz da guzel  ;)).Her iki hoparlorun arkasina hava cikisi koyarsak guzel olur.Bu arada led-in yerini de degistirdim bak bakalim guzel bir yerdemi? ;D Bi de guc ve ses kapatmak icin olan dugmeleri arka plana koymani tavsiye ederim.Cunku boyle seyler genelde arka tarafa yerlestiriliyor.Hem yerden tasarruf etmis olursun, hem de guzel gorunur :)
 Eger bu tasarimi begendiysen boyle yapmani tavsiye ederim.Benim eski kolonlarimi da boyle yapmistilar.
Tasarimi benden olsun. :) Diger sorulariniza da ilgilenen arkadaslar ve ben cevap vericez.  :)
 Bu arada benim turkcem bir az kotu ola bilir-sonucta Azerbeycanliyim.Eger cumlelerimi yanlis anladiysaniz mazur gorun lutfen :-[

mustafa ömer

Teşekkür ederim güzel bir tasarım olmuş. Sizce besleme devrem güzelmi başka devreler tavsiyelere gerek varmı ?

Adnancoskun

Alıntı yapılan: endorfin - 13 Ocak 2013, 13:11:39Bu arada benim turkcem bir az kotu ola bilir-sonucta Azerbeycanliyim.Eger cumlelerimi yanlis anladiysaniz mazur gorun lutfen :-[

Ben senin Türkçene gurban olurum... hiç meraklanma biz seni çok net anlıyoruz...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

mustafa ömer

gevv

LM1036    amfi  entegresi değil  ton kontrol için kullanılıyor   besleme devreniz LM1036  için  yeterli olur ama  amfi için ne kullandınız o önemli

endorfin

13 Ocak 2013, 18:38:48 #6 Son düzenlenme: 13 Ocak 2013, 19:04:13 endorfin
Hepinize anlayisiniz icin teşekkür ederim :) :) :)
 Bu arada hangi tasarimi secdiginizi bizimlede paylasirmisiniz? ???
 Bu arada tda7297 yap derim distorsiyon orani 10W-ta cok dusuk. Stereo olarak 10w+10w veriyor.MAX 15+15W. Elindeki hoparlorleri seri olarak baglayip 8ohm-da tda7297-le guzel calisir bence;)(Yanlisim varsa duzeltin lutfen). Calisma voltaji 6-18v arasi. Hem de devre kolay kuruluyor... :) Bu arada beslemen kac VOLT? goremedim de
      Ekber\\Azerbaycan :) :)