Ana içeriğe git
Konu: DC DC 1400W Konvertör SG3525 (Konu hakkında yardım) (3411 Kez okunmuş)

Ynt: DC DC 1400W Konvertör SG3525 (Konu hakkında yardım)

Yanıt #30
tmm hocam
o ledin titremesi beni kıl ediyo sadece :) ama devre çok iyi çalışıyo
çizenin elleri dert görmesin

Yanıt #31
Hocam birde şu 3525in olduğu yerde 20 k pot var o voltaj ayarı için değil mi ??

Çalışmıyorda :)

Yanıt #32

evet şemayı gördüm remote yi SG nin + beslemesi üzerine koymuş ve kontrolü de iki transistörle sağlamış. birincisi NPN BD139 ikincisi PNP BD140, aslında bukadarına gerek yoktu ama neyse, şimdi işlem çok basit BD140\'ın beyzine + 12 volt dan 1K lık dirençle + gerilim ver kapanması gerek.
eğer kapanmıyorsa BD140 bozuktur  sök ve öyle ölç, Tüm mesele BD140 üzerinde toplanıyor.

adnan abi tekrar merhaba :)

Abi bu devrenin aynısını tekrar yaptım ama ortadan bölüp yarısını yaptım bi kaç sorun çıktı yardımcı olursan sevinirim...

1- Remote yine çalışmadı ama alıntı yaptığım yazındaki gibi 140ın beyzine +12 den 1 k dirençle gerilim verdim ama yine bişey değişmedi sorun şu ki +12 den 1k direnci BD139 un Beyzine bağlayınca devre çalışıyor :D neden böyle oldu ?.

2- Toroidi kendim sardım biraz titreme yapıyor sorun değil ama yeni yaptığım devreye bağlıyorum toroidi
Bi çıkışından 48 V çıkıyor diğer çıkışında 6 V gibi bir gerilim var. toroidi başka bir devrede denedim orda +-48 veriyor... sorun nerde olabilir?

Yanıt #33
doğrultma diyotlarına bir bakıver, birde trafonun baş uçlarını yer değiştir..
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Yanıt #34
bugun diyotları değiştirip de denicem abi bakalım inş. olur ama bd139un beyzinde çalışıyor bu defa remote o neden oldun :D senn anlattığın gibi 140 a bağlayınca bişey olmuyo

Yanıt #35

doğrultma diyotlarına bir bakıver, birde trafonun baş uçlarını yer değiştir..

hocam diyotları değiştirdim yine aynı acaba yeni kurduğum devrede SG3525 AN var ondan mı oluyor anlamadım normal SG3525 le SG 3525 AN arasında fark varmı ondan olabilir mi?

Yanıt #36
Her türlü yolu denedim olmadı son çare Mosslarla BD leri yenilemek bakalım...