SMPS & PowerLED

Başlatan XScale, 05 Aralık 2012, 06:18:56

XScale

Arkadaşlar kusura bakmayın,  ben yeniyim bir devre yapmam lazım ama bir türlü smps\'larla ilgili araştırmama rağmen düzgün birşey bulamadım.
Smps kullanarak power led çalıştırmak istiyorum?
ve bu devrenin girişi 220Vac çıkışı 37Vdc / 1A olması gerekiyor
Acaba bilen arkadaşlar yardım edebilir mi??

pwm.c

şimdi siz LED sürücü mü istiyorsunuz yoksa güç kaynağı mı?
LED sürücü lazımsa HV9910 uygulamalarını inceleyebilirsiniz.
Hem sürücü hemde güç kaynağı istiyorsan o devreler pek basit değil. yapımında çok zorlanırsın. eğer incelemek istersen TOP250 ile yapılmış şöyle bir örnek var:

http://bbs.dianyuan.com/bbs/u/63/4221205981982.pdf
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

XScale

Benim ihtiyacım olan smps ile power ledleri yakmak, kısacası fişe taktım mı çalışsın :) ben gemi inşada okuyorum ve bu konuda çok fazla bir bilgim yok, bilgim olmadığı için İnternet\'te 3 gündür bakıyorum ama bununla ilgili hiçbir bilgi bulamadım.
kaba taslakta olsa elimde devre olsa onu çizeyim diyorum, birkaç bir şey buldum ama onlardan da emin değilim, bilgim olmadığı için birşey yapamıyorum :((
bana hoca devrenin girişi 220Vac çıkışı 37Vdc / 1A olması gerekiyor dedi.
geri kalan her şey sana kalmış dedi. Ama benim problemim bu smps devresi ve power ledleri bağlamam ve bunların komple şeması  lazım.
Benim bu güç kaynağı ile ledleri yakan şemaya ihtiyacım var. Led sürücüsü ile ilgili hoca birşey demedi :))
Problemim bu :) umarım kolay birşeydir :)
Yardımcı olursanız çok sevinirim...

JOEBLACK73

İlginç nasıl bir proje anlayamadım?
1A değilde 0,7A (700mA)  dersen internette bununla ilgili kıyamet kadar power  led driver mevcut.
1A lik özel power led kullanmanın anlamını çözebilmiş değilim

Adnancoskun

ayrıca neden 37 volt? power ledler 37 volt ile çalışmaz ki,,,,
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

dhan000

37volt olduğuna göre  10 tane  power led seri bağlı gerçi bu 350ma  felan yapıyor bu durumda 10tane seri bağlı led grubu 2li veya üçlü halde paralel bağlanacak...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın