Pic similasyonu

Başlatan Elektrik2012, 03 Aralık 2012, 20:56:34

Elektrik2012

abilerim ben pic programlamaöğrenmek istiyorum fakat maddi yönden picler ve pic programlayıcılar pahalı olduğundan bilgisayarda pic16f84 diyelimki programladım sıralı yanan led yaptım ben bu yaptığımı bilgisayar üzerinden nasıl gerçekleştirebilirim?vede hangi programı kullanmalıyım biraz anlatırmısınız pic programlarken hangi programı kullanmalıyım burada amacım işi kavramak kodları öğrenmek  bilgilerinizi paylaştığınız zamanınızı bana ayırdğınız için teşekürler
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

krmteknik

öncelikle yazılım olarak hangi dilde yazacaksın onun kararını vermen gerek başlangıç olarak picbasic dilinden başlayabilirsin program olarak micro code studio öneririm yazdığın yazılımı pc de denemek için isis i kullanabilirsin tabiki isis kullanmayıda bilmen lazım

Elektrik2012

abi zaten ares-isis kullanmayı yarım yamalak  biliyorum dil olarak pic basıc diyelim abi mikro code studio win7 çalışır mı abi?

Elektrik2012

mikro code studio indirdim abi bu programı nasıl kulklanacağım pic basıc dilini ilk öğreneyim değil mi?

engin.763

win7 de çalışması gerek araştırırsan bulabilirsin.Çalışacak kitabın ve seri porttan programlama kartın varsa,gerçek uygulamalar yaparak git,simulasyonda herzaman olmuyor...
Bir insan iyi bir mühendis olabilir,yada iyi bir doktor,çok iyi bir yöneticide olabilir ,ama ne olursa olsun insan iyi yumruk atmayı ve iyi nişan almayı mutlaka bilmeli....

kudretuzuner

KU

krmteknik

mikro code studio win7 rahat bir şekilde çalışmakta bizzat kendimde kullanıyorum

Elektrik2012

abilerim hepinize teşekkür ederim bilgileriniz paylaştığınız için kudret abi indiriyorum yoladığın linki inceleceğim 10.sınıfa gidiyorum okulum dolayı ile biraz sınvlarım var yoğunum ama okumaya çalışacağım abi

engin.763

delikanlı ,eğer çalışacak kitabın yoksa ,sana ALTAŞ kitap evinin picbasic PRO ile pic programlama kitabını yollayabilirim,herzman bir kitabı takip etmek en iyisidir,elimde birtanede seri porttan programlama kartı var boş boş duruyor,arzu edersen gönderiyim sana ikisini  bedavaya,ordan ufak ufak yol alırsın.....benim face adresim bu ilgileniyorsan beni burdan ekle... :   https://www.facebook.com/engin.aygun.7
Bir insan iyi bir mühendis olabilir,yada iyi bir doktor,çok iyi bir yöneticide olabilir ,ama ne olursa olsun insan iyi yumruk atmayı ve iyi nişan almayı mutlaka bilmeli....

Elektrik2012

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın