20 WAtt audio amplifier( 20 watt anfi devresi)

Başlatan apex1, 16 Aralık 2008, 23:29:02

apex1

proje ödevim nedeniyle 20 watt anfi yapmam lazım bu konu hakkında herhangi bir bilgiye sahipseniz ve paylaşısanız sevinirim.. teekkurler...

asma

İsteğin çok basit gibi gözüküyor, bu yüzden cevap yazan olmadı herhalde   :)
Gariplikte yok değil; bu bir proje ödevi ise bu işin eğitimini almış olman gerekir 20w ses frekans amplifikatörü için hiç mi belirleyici bilgi yok ( çıkış empedansı, çıkış katı elemanı , çalışma sınıfı vs.) Veya senin tercihin demi yok?

Neyse en sade ve güzelinden ucuz ve çalışan bir devre önerelim.  :) (o kadar çokki alternatif)
Tda 2040 kullanabilirsin. 4 ohm da +/-16V simetrik beslemeyle istediğin gücü verir. Besleme için 2x12Vac trafo voltajı uygun , gücü ise 30~40W kadar olmalı. 3A lik köprü diyot uygundur (4 adet 1N5400 olabilir) 1+1 3300uF 25V kondansatörle sorun yaşamadan çalıştırırsın amfiyi.
Baskı devreyi çok rahat elinle çizebilirsin, ben vermiyorum (bende yok int. te aramadığın kadar çok) Açık şema için üretici firmanın hazırladığı teknik bilgi ve uygulama şemalarını vereyim :
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/stmicroelectronics/1460.pdf
İşin başından sormak olmaz biraz başla takıldığın yerde sorarsın kaybında olmaz.  ;)

Kolay gelsin.

bahtiyar

veni...vidi...vici..bici...

ayhan

arkadaşlar bende sunny 5+1 ses sistemi var bunun ses çıkışları 2030 ses çıkışları yanmıştı değiştim ama çık ısınma var çıkışlarda ses çalışıyor ama bas çalışımıyor kondansatörler yanmıştır diye mi acaba yartdgımc ı olursanız sevinirim

President

Alıntı yapılan: apex1 - 16 Aralık 2008, 23:29:02proje ödevim nedeniyle 20 watt anfi yapmam lazım bu konu hakkında herhangi bir bilgiye sahipseniz ve paylaşısanız sevinirim.. teekkurler...
Deck olarak mı kullanacaksın yoksa otoda mı kullanılmak üzere yapacaksın?
Her ikisinde de TDA serisinden bir entegre kullanırsan hem maliyeti bütçene dokunmaz hemde malzemeler fazla bir fiyat tutmaz. Devresi yaparken capasitelerin toleransını düşük alırsdan distorsiyonlarla başın belaya girmez.
Kolay Gelsin.....

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın